Basın geleceğe direniyor!

Yayınlanma Zamanı : 24 Temmuz 2019 Saat: 15:04

Basın geleceğe direniyor!

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti(İGC) Yönetim Kurulu, Basınında Sansürün Kaldırılmasının yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nın bayram günü değil, dayanışma ve mücadele günü olduğuna dikkat çekti.

İGC’den yapılan ve basın mensuplarının yaşadıkları sıkıntılara vurgu yapılan mesajda şu ifadeler yeraldı; “Tüm olumsuzluklara  rağmen halkın haber alma hakkının korunması için gazeteciler olarak görevimizi yapmaya devam edeceğiz. 24 Temmuz’ ‘Bayram değil, dayanışma ve mücadele günüdür.’ Yerel basın yıllardır var olma mücadelesi verirken, yeni ‘Yargı Reformu’ kapsamında icra ilanlarının gazetelerde yayınlanma zorunluluğunun kaldırılması ile  Anadolu’da yüzlerce gazete, tarihin sarı sayfalarındaki yerini almak zorunda kalacak. Umudumuzu kaybetmek istemiyoruz ama, bir ışık da göremiyoruz.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"