İskenderun, daima bir adım ileri!

Yayınlanma Zamanı : 06 Temmuz 2019 Saat: 10:20

İskenderun, daima bir adım ileri!

Barış, kardeşlik ve hoşgörü kenti İskenderun’un 5 Temmuz 1938’de düşman işgalinden kurtularak Anavatana katılışının 81’inci yıldönümü ve Kurtuluş Bayramı münasebetiyle düzenlenen kortej yürüyüşü İskenderun’daki birlik ve beraberliğin en güzel örneğini yansıttı.

7’den 77’ye bütün İskenderunluların ellerinde Türk bayrakları ve büyük bir coşku ile katıldığı kortej yürüşüne İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Hatay Milletvekilleri Abdulkadir Özel, Hüseyin Yayman, Sebahat Çelik ve Suzan Şahin, Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, İSTE Rektörü Türkay Dereli ile siyasi parti temsilcileri, sporcular ve İskenderunlular katıldı.

Mehteran Takımı eşliğinde, Atatürk Anıt Alanı’ndan başlayarak Nihal Atakaş Camii önüne kadar sahil şeridinde gerçekleşen yürüyüşte, İskenderunlular ‘Kırk Asırlık Türk Yurdu düşman elinde esir kalamaz’ ve ‘Hatay, “Benim Şahsi Meselemdir” diyerek Hatay’ın Anavatan’a katılışında büyük gayretleri olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle anarken, O’nun hedefleri doğrultusunda, tasada ve kıvançta ortak değerleri paylaştığını da bir kez daha gözler önüne serdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"