Hatay Valiliği, CHP’li vekile öyle bir yanıt verdi ki!

Yayınlanma Zamanı : 06 Temmuz 2019 Saat: 9:50

Hatay Valiliği, CHP’li vekile öyle bir yanıt verdi ki!

Hatay Valiliği, CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin’in Reyhanlı’da 3 Suriyeli’nin öldüğü otomobil patlamayla ilgili yaptığı değerlendirmeyle ilgili açıklama yaptı. Deliller toplanıp adli makamlara iletilmeden ve ülkede yaşayan sosyal grupların hassasiyeti göz önünde bulundurulmadan yapıldığı belirtilen açıklamanın adli süreci etkilemeye yönelik olduğuna dikkat çeken Valilik, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için açıklamaların yetkili organlar tarafından yapılmasının yerinde olacağına vurgu yaptı.

Valilikten yapılan ve Milletvekili Şahin’in açıklamalarının olayla ilgili bazı gerçekleri yansıtmadığı belirtilen açıklama şöyle: “Reyhanlı’da meydana gelen patlamayla ilgili olarak CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin tarafından yapılan basın açıklaması, olayın mahiyeti ve oluş şekli güvenlik güçleri tarafından tespit edilmeden, deliller toplanıp adli makamlara iletilmeden ve ülkemizde yaşayan sosyal grupların hassasiyeti göz önünde bulundurulmadan yapılan bir açıklama olmuştur. Olayın oluşu ile ilgili bilgilerin bir kısmının gerçeği yansıtmadığı gibi soruşturmanın sağlıklı bir şekilde yürütülmesi ve gizliliğini ihlal edecek nitelikte olduğu değerlendirilmektedir. Kamuoyunun doğru bir şekilde bilgilendirilmesi açısından bu tür açıklamaların yetkili organlar tarafından yapılmasının yerinde olacağı aşikardır. Ayrıca, adli süreci etkilemeye yönelik bu açıklamalar hukukun da konusudur.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"