DSİ, işi sıkı tutuyor!

Yayınlanma Zamanı : 20 Haziran 2019 Saat: 14:06

DSİ, işi sıkı tutuyor!

DSİ 6. Bölge Müdürü Abdul Kasım Sarımehmet ve beraberindeki heyet, Amik Ovası’nı modern sulama sistemine kavuşturacak olan Reyhanlı Barajı’ndaki çalışmalarda gelinen son durumu yerinde inceledi.

Reyhanlı Barajı Afrin Çayı Davutlar Regülatörü ve Derivasyon Kanalı İnşaatı’nın ardından, Karasu Çayı’ndan da Reyhanlı Barajı rezervuarına su aktarılması için yapılan Reyhanlı Barajı Takviye Tesisleri 1. Kısım (Karasu Regülatörü Ve Derivasyon Kanalı Yapım) İnşaatını denetleyen Müdür Sarımehmet’e, Bölge Müdür Yardımcısı Emrah Kaplan, Barajlar HES Şube Müdürü İhsan Pilatin, 63. Şube Müdürü Mehmet Ekinci ve yapı denetim görev teşkilatından oluşan heyet eşlik etti.

Regülatör temel forekazık ve derivasyon kanalı beton kaplama imalatlarını sahada inceleyerek. tespitlerde bulunan DSİ Heyeti, ayrıca yapımı tamamlandığında 2029 m. uzunluğunda olacak olan Karasu Regülatörü ve Derivasyon Kanalı’ndaki Tünel 2’nin çıkış portalında yapılan çalışmaları ve galeri yapılacak olan sahaları da gözden geçirdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"