Lütfen bu alanlara dokunmayın!

Yayınlanma Zamanı : 18 Haziran 2019 Saat: 16:42

Lütfen bu alanlara dokunmayın!

Arsuz Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Milli Parklar Müdürlüğü, Arsuz sahilinde görülen “Deniz Kaplumbağası Yuvalama Yerlerini” koruma altına aldı.

Arsuz sahilinde, Deniz Kaplumbağası Yuvalama Alanlarının görülmesinden sonra harekete geçen iki kurum, kontrol altına alınan yuvalama yerlerine hem misafirlerin, hem vatandaşların bilgilendirilmesi ve daha dikkatli olunması konusunda sahil şeridine tabelalar yerleştirdi.

Deniz kaplumbağalarının neslinin tükenmekte olduğuna dikkat çeken Arsuz Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Veteriner Hekim Şerif Akçalı, “ Deniz kaplumbağalarının özellikle Nisan ve Temmuz ayları arasında yuvalama dediğimiz bir dönemi vardır. Bu dönemi 60 günlük bir kuluçka dönemi takip etmektedir. Tüm pansiyon ve işletmeleri bu konuda daha dikkatli olmaları ve yuvalama alanlarını korumaları konusunda bilgilendirdik. Yuvalama alanlarını çevreleyerek, insanların hem daha dikkatli olması, hem de bilgilenmesi konusunda tabelalar koyduk. Özellikle yuvalama alanı olan Arsuz Palm Beach Otel’in sahilinde düzenlemeler yaptık. Şezlong ve şemsiye düzenlemesi gerçekleştirerek, buradaki yuvalama alanını koruma altına aldık. Geceleri ışıklardan zarar görmemesi adına perdeleme sistemi sağladık. Bölgemizde bu alanlar gün geçtikçe çoğalacaktır. Bu konuda tüm halkımızın daha hassas olmalarını rica ediyoruz“ dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"