İyi tatiller çocuklar

Yayınlanma Zamanı : 14 Haziran 2019 Saat: 13:52

İyi tatiller çocuklar

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ile İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, 2018-2019 eğitim öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla Suçıkağı Paşa Karaca İlkokulu ve Ortaokulu’nda öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu.

Öğrencilere karnelerini ve başarı belgelerini kendi elleriyle dağıtan Kaymakam Yönden ve Başkan Tosyalı, öğrencilerden 3 aylık yaz tatilini çok iyi değerlendirmelerini tavsiye ederek, yaz tatilinde bol bol kitap okumalarını ve dinlenmelerini istedi.

“Dinlenmek, boşa vakit geçirmek demek değildir!”

Eğitim öğretim yılını başarı ile tamamlayan tüm öğrencileri tebrik ederek, yaz tatilini iyi değerlendirmeleri için de önemli tavsiyelerde bulunan Kaymakam İskender Yönden, “Unutmayınız ki; dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. Mutlaka bir tatil programı hazırlamalı, ders çalışmayı ihmal etmemeli, konu tekrarı yapmalı, yeni konulara çalışmalı ve bol bol kitap okumalısınız. Bunların yanında, tatil programına, sevilen ve zararsız televizyon programlarını izlemeyi, arkadaşlarınızla bir araya gelip ortak aktiviteler yapmayı, hobilerinize daha çok zaman ayırmayı da eklemelisiniz, ancak; tüm bunları yaparken ölçülü davranmak gerektiğini unutmayınız, notları pek iyi olmayan öğrencilerimiz, sizler tatille birlikte, sıkı bir çalışma programı yapmalı ve öğretmeninize danışarak eksik olduğunuz konular hakkında yönlendirme istemelisiniz. 2018-2019 eğitim öğretim yılı sonu itibari ile İlkokulu bitirip, ortaokula devam edecek ve ortaokulu tamamlayıp ortaöğretim okullarına yani bir üst kademedeki eğitim kurumlarına devam edecek öğrencilerimiz ile ortaöğretimini tamamlamış olup 2019-YKS sınavına girecek ve Üniversiteye devam edecek öğrencilerimize yolunuz açık olsun diyor, hayat boyu başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

“Tatili iyi değerlendirin”

Öğrencilerle sohbet ederek, gelecek hedeflerini soran ve çeşitli hediyeler de dağıttan İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı da öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, “Notlarınız ne olursa olsun umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi diri tutarak iyi bir tatil geçirin, bu tatili iyi değerlendirin. Sizlerin iyi yetişmesi için gereken her türlü çabayı harcıyoruz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"