İstiklal Makzume Anadolu Lisesi farkı

Yayınlanma Zamanı : 14 Haziran 2019 Saat: 14:18

İstiklal Makzume Anadolu Lisesi farkı

İskenderun İstiklal Makzume Anadolu Lisesi, ‘Geleceğin Genç Girişimcileri’ni ortaya çıkarmak için örnek bir projeye imza attı.  Girişimcilik projesi kapsamında, kamu kurum kuruluş temsilcileri ve iş insanlarıyla iş birliği yapan İstiklal Makzume Anadolu Lisesi Müdürü Turgay Çelikezen, genç girişimcileri görev yaptığı liseden mezun öğrencilerinin işlettikleri fabrika ve işletmelere yönlendirerek, işi sahada görmelerini sağladı.

Geleceğin 30 genç girişimcisi, hayattan tecrübeler edindi

İstiklal Makzume Anadolu Lisesi adına oluşturulan ‘Girişimcilik’ projesinin yürütücülüğünü Okul Müdürü Turgay Çelikezen’in yaptığı, Proje Koordinatörlüğünü Çalışma Sosyoloğu Nurcan Özcan,  Proje Asistanlığını ise Biyoloji Öğretmeni Nursel Güler’i üstlendiği proje kapsamında düzenlenen çalıştayda ise iş insanları 30 girişimci öğrenci ile deneyimlerini paylaşarak, öğrencilere iş hayatlarında karşılaşabilecekleri konular hakkında bilgiler verdi.

Turgay Çelikezen’den teşekkür

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan İstiklal Makzume Anadolu Lisesi Müdürü Turgay Çelikezen, proje ile ilgili bilgiler vererek;  “İskenderun İstiklal Makzume Anadolu Lisesi; KOSGEB Koordinatörlüğünde Girişimcilik Konseyi tarafından 2015-2018 yıllarını kapsayan Türkiye Girişimcilik Stratejisi Eylem Planı (GİSEP) doğrultusunda 15-18 yaş aralığını kapsayan gönüllü 30 öğrenciye girişimcilik eğitimi verilmesi, bu öğrencilerin İskenderun’da faaliyette bulunan okulumuz mezunu öğrencilerin işlettikleri fabrika ve işletmelere giderek, işleri sahada görmelerini sağlayıcı, teorik ve uygulama eğitimi almaları için harekete geçtik. Projenin amacı; 15-18 yaş arası okulumuz öğrencilerine girişimciliği öğretmek, girişimcilik özelliklerini ortaya çıkartmak, girişimciliği gençler arasında yaygınlaştırmak, bu konuda bürokratik süreçler hakkında bilgi donanımına sahip olmalarını sağlamak ve cesaretlerini girişimcilik ruhuyla bütünleştirmek oldu. Proje çalışmalarımızda bizlere destek veren gerek sivil toplum kuruluş temsilcilerimiz, gerek iş insanlarımız, gerekse de üniversiteden yetkili hocalarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Çalıştaya katılan KOSGEB Hatay İl Müdürü Hayrettin Çevik, İskenderun Teknik Üniversitesi  İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı  aynı zamanda TOBB’un Akademik Danışmanlığını da yürüten Prof.Dr. Nazif Çalış, TOBB Hatay Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Yeşim Ugutmen, İş insanları,  İskenderun Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Merih Hasan Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri, okul müdürleri, projede yer alan öğretmen ve öğrenciler, Okul salonunda oluşturulan masalarda bir araya gelerek karşılıklı fikir alış verişinde bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"