Böyle karne kimseye verilmedi!

Yayınlanma Zamanı : 13 Haziran 2019 Saat: 15:16

Böyle karne kimseye verilmedi!

Türk Eğitim Sen Hatay 2 Nolu Şube Başkanı Yavuz Selim Yanık, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün karnesini açıkladı. 14 Haziran Cuma günü sona erecek olan 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı dolayısıyla ironi olarak hazırlanan karnede, 16 konuda milli eğitime not veren Türk eğitim Sen, Komisyonlarda Yandaşa görev verme becerisi; Aynı Müdürü Muhakkik Yapıp Okullarda Mobbing Uygulama; Eşi Dostu Siyasetçi yakınlarını yönetici yapma gibi çalışmalara en yüksek olan 100 puanı uygun görürken, Eğitim Çalışanları ve Halkla ilişkiler, Kurum İçi Huzur, Emeğe Saygı, İşbirliği alanlarında da kuruma en düşük notla sıfırı uygun gördü.

Hazırladıkları karnenin içeriği hakkında bilgiler veren Yanık, “İroni amaçlı hazırladığımız bu karneyi Müdürümüze veriyoruz. Müdürümüzün Karne notları şu şekildedir:  Komisyonlarda Yandaşa görev verme becerisi 100, Aynı Müdürü Muhakkik Yapıp Okullarda Mobbing Uygulama 100, Eşi Dostu Siyasetçi yakınlarını yönetici yapma 100, Eğitim Çalışanları ve Halkla ilişkiler 0, Kurum İçi Huzur, Emeğe Saygı, İşbirliği 0, Öğretmenleri Norm Fazlası Edip Mağdur Etme 100, Şube Müdürleri İle Eşgüdümlü Çalışma Becerisi 0, Mevzuata, Mesleğe ve Adabı Muaşeret Kurallarına Hâkim Olma     0, Uygulamalarda Sarı sendikadan, Dernek Başkanından icazet alma becerisi 100, Okul Dönüşümleri, Derslikleri Verimli kullanma Becerisi 0, Eşe Dosta, Yandaşa Ödül Verme Teşebbüsü 100, Öğrenci ve veli ile ilgilenme, okulların sorunlarını çözme 0, Dernek Parası ile alınan Makam Arabasını Kabul Etme 100, Proje okullarına hukuk dışı yandaş yönetici teklifi, Usulsüz Görevlendirme 100, Ek Dersleri Zamanında Ödeme Becerisi 0. Biz de yüzlerce eğitim çalışanın temsilcisi olarak İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne böyle bir karneyi uygun gördük. İcazet aldığı siyasetçi, sendika ve ağabeyleri dışındakiler hariç diğer paydaşlarla iletişimleri bozuk olan, bu eğitim yönetimi anlayışının başarısız olmalarının cezasını öğrencilerimiz, velilerimiz ve tüm eğitim çalışanları çekmektedir. Bütün olumsuzluklara rağmen fedakârca görevlerini yerine getiren öğretmen arkadaşlarımıza ve eğitim çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Eğitim Çalışanları bu teşekkürü fazlasıyla hak ediyor. Çünkü onlar her türlü olumsuzluğa, ayrımcılığa baskıya ve engele rağmen görevlerini azimle şevkle, inanç ve imanla yerine getirerek yönetimin eksiklerini de kapatmışlardır. Bizler Devletimizin ve milletimizin varlığı için, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı, gençlerimizi yarınlara hazırlayacağımızın sözünü Yüce Türk Milletine veriyoruz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"