Seçim bitti, sıra ekonomiye geldi!

Yayınlanma Zamanı : 25 Nisan 2019 Saat: 15:34

Seçim bitti, sıra ekonomiye geldi!

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, nisan ayı meclis toplantısında siyasilere seslendi. Yerel seçimler sonrası ilk kez gerçekleşen toplantıda, bundan sonraki süreçte, siyasi polemiklerin geride bırakılarak, birlik ve beraberlik anlayışıyla ekonomiye odaklanılması gerektiğini Söyleyen Yılmaz, ekonomik dengelerin düzelmesi için gerçekçi yaklaşımlarla sorunlarımızın analiz edilip, çözüm önerilerinin bir an önce uygulanması gerektiğini ifade etti.

“Hepimiz aynı gemideyiz”

Sözlerine Hakkâri de şehit düşen Mehmetçiklere Allah’tan rahmet, yakınlarına ve Türk Milletine başsağlığı dileyerek başlayan Levent Hakkı Yılmaz, “2019 yılının ilk çeyreğinde, ülkemizin en önemli gündem maddesi seçimler oldu. Bu vesileyle, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Lütfü Savaş, İskenderun Belediye Başkanımız Sayın Fatih Tosyalı ve Hatay’da seçilen tüm ilçe belediye başkanlarımız başta olmak üzere, ülke genelinde seçilen tüm belediye başkanlarımıza, belediye meclis üyelerimize ve muhtarlarımıza görevlerinde başarılar diliyor, seçim sonuçlarının tüm halkımız için hayırlı olmasını diliyoruz. 82 milyon nüfuslu güzel ülkemizde, birbirinden farklı etnik köken, siyasi görüş ve dini inanışa sahip vatandaşlarımızın olması çok doğaldır. Birbirinden farklı siyasi görüşlerimiz olabilir, etnik kimliklerimiz ve hayata bakış açılarımızda farklı olabilir. Ancak unutmayalım ki, hepimiz aynı gemideyiz. Ülkemizin aydınlık yarınları için, çocuklarımızın geleceğe umutla bakabilmesi için, beraber çalışmak ve ülkemiz için hep birlikte mücadele etmek durumundayız. Farklı tartışma ve kavgalar sebebiyle bu birliği sağlayamadığımız takdirde, sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan, istediğimiz gelişmişlik düzeyine ulaşmamız zor olacaktır diye düşünüyoruz. İş dünyası olarak, bundan sonraki süreçte, siyasi polemiklerin geride bırakılarak, birlik ve beraberlik anlayışıyla ekonomiye odaklanılması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

“Rekabet gücümüzü arttırmalıyız”

Ülke ekonomisinin çok hassas bir süreçten geçtiğini söyleyen Yılmaz, “Ülkemizin ekonomik durumu incelendiğinde, birtakım sevindirici gelişmeler olduğu gözlense de, Türkiye İstatistik Kurumu 2019 yılı ocak ayı verilerine göre, 15 ve daha yukarı yaştakilerin işsizlik oranının yüzde 14,7’ye ulaşması, enflasyon oranlarının ve dış borcumuzun yüksek olması, ekonomimizin hassasiyetinin devam ettiğini ortaya koymaktadır. Bu kırılganlığın minimum seviyeye indirilmesi için, gerçekçi yaklaşımlarla sorunlarımızın analiz edilip, çözüm önerilerinin bir an önce uygulanması gerektiğini düşünmekteyiz. Ülkemizin dijital dönüşümden eğitim sistemindeki reformların zaman kaybetmeden hayata geçirilmesinin yanı sıra, uluslararası ilişkilerimizde de yüzümüzü Avrupa’ya dönmemizin, ülkemizin rekabet gücü açısından önemli olacağına inanıyoruz” dedi.

Meclis üyelerinin ‘Sanayide ve İnşaat Sektöründe yaşanan sorunları’ masaya yatırmasının ardından,  gündem maddelerinin görüşülmesiyle toplantı sona erdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"