Hep varolsun Türk Polisi !

Yayınlanma Zamanı : 10 Nisan 2019 Saat: 14:02

Hep varolsun Türk Polisi !

İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü, Türk Polis Teşkilatı’nın 174. Kuruluş yıl dönümü ve 10 Nisan Polis Haftası’nı çeşitli etkinliklerle kutladı. Geçmişi şan, şeref ve kahramanlık destanlarıyla dolu olan Emniyet Teşkilatı’nın kahraman mensupları şehitlik ziyaretinin ardından, İskenderun Atatürk Anıt Alanı’nda Ata’nın huzuruna çelenk sundu.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve ebediyete intikal etmiş polislerin anısına bir dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşının okunması ve çelenk sunumunun ardından kutlamalar, İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü lokalinde tebriklerin kabulü ile devam etti.

Günün anlam ve önemine binaen kısa bir konuşma yapan İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Mithat Tolunay, emniyet teşkilatının tarihten ve milletinden aldığı güçle topluma güven veren hizmetlerini halkla beraber en iyi şekilde devam edeceğini belirterek, “Türk Emniyet Teşkilatımızın 174’üncü kuruluş yıl dönümünü nefes aldıkça kutlayacağız. Vatanımız ve milletimizin huzuru için gece gündüz demeden polis memuru arkadaşlarımızla birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Türk Polisi fedakarca canını hiçe sayarak, olağanüstü gayret göstererek yaptığı hizmetler sonucunda milletimizin güven ve takdirini kazanmıştır. Emniyet Teşkilatımız kuruluşundan itibaren yasalar çerçevesinde kamu düzeninin korunması, suçların önlenmesi, aydınlatılması ve suçluların yakalanması gibi görevlerini layıkıyla yerine getirmiştir. Tarihinden ve milletinden aldığı güçle topluma güven veren hizmetlerini halkla beraber en iyi şekilde devam ettireceğine inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle Hatay’ın huzurlu ve güvenli bir şehir olmasında görevlerini üstün gayret ve başarı ile yerine getiren tüm Polislerimizin bu özel günlerini kutlarken, şehit olan Polislerimize Allah’tan rahmet, gazi olan Polislerimize şükran ve minnetlerimi sunuyorum” dedi.

174’ncü yıl pastası

İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü lokalinde gerçekleşen kutlamada, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar ile buluşan İskenderun Polisi, 174’ncü yıl pastasını İskenderun Kaymakamı İskenderun Yönden ile birlikte kesti.

İskenderun Kaymakamı İskenderun Yönden, yaptığı kısa konuşmada huzur ve güven içerisinde olan İskenderun’un daha huzurlu ve güvenli bir kent olacağını askeri ile polisi ile adalet mekanizması ile bu uğurda canla başla çalıştıklarını belirterek polis teşkilatının 174. kuruluş yıl dönümünü kutladı. 

Gelişim’den çiçek jesti

Törende ayrıca, İskenderun Gelişim Hastanesi Genel Koordinatörü Ozan Yaşar, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Mithat Tolunay’a çiçek takdim ederek, tüm emniyet teşkilatının Polis Haftası’nı kutladı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"