Altyapı çalışmaları tam gaz

Yayınlanma Zamanı : 08 Nisan 2019 Saat: 12:06

Altyapı çalışmaları tam gaz

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), ‘Arsuz 1. Grup Kanalizasyon Şebekesi(Karaağaç ve Nardüzü Mah.) ile Belen Kollektör Hattı İnşaatı’nda çalışmalarını hızla sürdürüyor.

Sağlıklı yaşam, temiz çevre ve gelecek için hayata geçen kapsamlı projenin Arsuz’a bağlı Nardüzü ve Karaağaç mahallelerinin muhtelif noktalarında devam ettiğini belirten Genel Müdürlük, maliyeti 56 milyon 456 bin TL olan ve Arsuz ile Belen ilçelerini kapsayan dev proje kapsamında farklı çaplarda 163 km kanalizasyon şebekesinin döşeneceğini açıkladı.

Arsuz’u modern, temiz ve daha yaşanabilir duruma getirecek dev altyapı çalışması kapsamında 132 km atık su şebekesinin döşendiğini aktaran HATSU, eş zamanla olarak muhtelif noktalarda süren çalışmada 76 iş makinesi ve 136 personelin görev yaptığını açıkladı.

İdare ayrıca, Karaağaç ve Nardüzü mahallelerinin kanalizasyon şebekelerinin ve Belen ilçesinin kanalizasyon kollektör hattı tamamlanmasıyla birlikte atık suların İskenderun Arıtma Tesisi’ne iletiminin sağlanacağını belirtti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"