Nisan ayının trafik kazaları bilançosu ağır oldu

Yayınlanma Zamanı : 08 Nisan 2019 Saat: 11:56

Nisan ayının trafik kazaları bilançosu ağır oldu

Hatay Valiliği’nin açıkladığı Trafiğin Denetlenmesi ve Düzenlenmesine Yönelik Olarak Yürütülen Çalışmalar Kapsamında il genelinde son bir haftada meydana gelen 91 trafik kazasında 88 kişinin yaralandığı, bir kişinin de hayatını kaybettiği belirtildi. 01-07 Nisan 2019 tarihleri arasında il genelinde trafik akışının denetlenmesi ve düzenlenmesi kapsamında trafik ekipleri tarafından kontrol edilen 19 bin aracın 2 bin 988 araç sürücüsüne kusurlu olduğu gerekçesiyle idari para cezası uygulandığı belirtildi.

52 motosikletin de trafikten men edildiği belirtilen Valilik açıklaması şöyle, “Trafik uygulamalarında 624 okul servis aracı kontrol edilmiş, 13 okul servis aracına para cezası tatbik edilmiş, meydana gelen 54’ü yaralanmalı, 37’si maddi hasarlı trafik kazaları ile toplam 91 trafik kazası meydana gelmiştir. Trafik kazaları neticesinde 1 vatandaşımız hayatını kaybetmiş ve 88 vatandaşımız yaralanmıştır. Ayrıca alkollü araç kullandığı tespit edilen 55 araç sürücüsünün sürücü belgesine geçici olarak el konulmuş, 1.00 promilin üzerinde alkollü olduğu tespit edilen 12 sürücü hakkında gerekli adli işlemler başlatılmıştır.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"