Hatay Valiliği, bir haftanın bilançosunu açıkladı

Yayınlanma Zamanı : 14 Ocak 2019 Saat: 12:40

Hatay Valiliği, bir haftanın bilançosunu açıkladı

Hatay’da trafik akışının denetlenmesi ve düzenlenmesi kapsamında trafik ekipleri tarafından 07 – 13 Ocak 2019 tarihleri arasında yapılan denetim ve kontrollerde kusurlu görülen 2951 araç sahibi cezalandırıldı. Trafik ekipleri tarafından bir hafta içerisinde kontrol edilen 18 bin 850 araç sürücüsünden 52’sinin alkollü olduğu tespit edilen denetimlerde ayrıca, 28 motosiklet trafikten men edildi, kontrol edilen 1203 okul servisi aracının 45’ine para cezası uygulandı.

Hatay Valiliği’nden açıklanan verilere göre, aynı hafta içerisinde 24’ü yaralanmalı, 41’i maddi hasarlı olmak üzere toplam 66 trafik kazası meydana gelirken, bu kazalarda 1 kişi hayatını kaybetti, 37 kişi de yaralandı.

Denetimlerde ayrıca, alkollü araç kullandığı tespit edilen 38 araç sürücüsünün sürücü belgesine geçici olarak el konulurken, 1.00 promilin üzerinde alkollü olduğu tespit edilen 13 sürücü hakkında gerekli adli işlem başlatıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"