Dörtyol’un 100’ncü şeref yılı kutlu olsun

Yayınlanma Zamanı : 19 Aralık 2018 Saat: 15:26

Dörtyol’un 100’ncü şeref yılı kutlu olsun

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Dörtyol’un 100. Şeref yılını yayınladığı mesajla kutladı. Milli Mücadele’nin ilk kıvılcımının atıldığı Dörtyol’da,  100 yıl önce atılan ilk kurşunun anlamının ve değerinin hiçbir zaman unutulmayacağını ve ilk günkü tazeliğini koruduğunu söyleyen Başkan Savaş, Dörtyolluların şanlı zaferini yürekten kutladı.

İlk kurşunun atıldığı Dörtyol’un, Anadolu’nun bağımsızlığını kazanmasında önemli rol oynadığını vurgulayan Başkan Savaş, “Serhat ilçemiz Dörtyol’da ilk kurşunun atılmasıyla yanan bağımsızlık meşalesi bugün 100 yaşındadır. Kara Mehmet Çavuş’ların, Hacı İlyas Hoca’ların, Kara Hasan Paşa’ların verdiği bağımsızlık mücadelesi aziz milletimizin yeniden dirilişini sağlamıştır. Onların sergilediği azim ve kararlılık sadece bu topraklara değil tüm cihana örnek olmuştur. Ne mutlu ki böyle cesur ve kahraman insanların evlatlarıyız. Bundan 100 sene önce atılan ilk kurşunun anlamını ve değerini hiçbir zaman unutmayacağız. Tüm bu duygu ve düşüncelerimle 100 yıl önce vatanımıza, bayrağımıza ve milletimize, kasteden işgalcilere karşı mücadele eden Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"