HBB Meclisi seçime endekslendi!

Yayınlanma Zamanı : 13 Aralık 2018 Saat: 14:02

HBB Meclisi seçime endekslendi!

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, Aralık Ayı Olağan Toplantısı ile 2018 yılının son meclis toplantısını gerçekleştirdi. HBB Meclis Salonu’nda Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ömer Dolar’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıda, 54 madde görüşülerek karara bağlandı.

EXPO 2021 organizasyonu kapsamında fuar alanı içerisinde ziyaretçilerin ulaşımını sağlamak amacıyla elektrikli araçlarla yolcu taşıma sistemi oluşturulmasını planlayan Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nın teklifiyle meclise gelen, “Sistemde kullanılacak elektrikli araçların tasarımı ve imalatı için 5393 sayılı Belediye Kanunun 75/a. Maddesine istinaden ortak hizmet projeleri kapsamında Hatay Büyükşehir Belediyesi ile İskenderun Teknik Üniversitesi arasında yapılacak protokol için Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a yetki verilmesi talebi oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonu ile Ulaşım Komisyonuna komisyona havale edildi.

Bitirilemeyen hizmetler 2019’a havale!

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nın Antakya İlçesi 1. Bölge, 2.Bölge, Defne İlçesi 1. Bölge, 2.Bölge, Samandağ, Altınözü, Yayladağı, Arsuz, Reyhanlı, Payas, Kumlu, Belen, Dörtyol, Erzin, Hassa, Kırıkhan ve İskenderun İlçeleri Muhtelif Yollarda Parke Yapım ve Onarım İşine ait ihale süreci ve mali yönden imalatlarını 2018 yılında bitmeyeceğinden, 2018-2019 yılları içerinde yaptırılması ve bütçe ödeneğinden yüzde 10’nun 2018, yüzde 90’nının ise 2019 yılından karşılanması ile Antakya 75. Yıl Bulvarı – İskenderun Bağlantısı Kavşak Düzenlemesi Projesi Alım İşine ait ihale süreci ve mali yönden imalatlarının 2018 yılında bitmeyeceğinden, 2018-2019 yılları içerinde yaptırılması ve bütçe ödeneğinden yüzde 20′ sinin 2018, yüzde 80’ninin ise 2019 yılından karşılanması ile ilgili iki teklifinin de görüşüldüğü yılın son meclisinde, bir sonraki toplantının 7 Ocak Pazartesi günü saat 14.00’te yapılmasına karar verildi.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"