Trafikte ezber bozan uygulamaya Kaymakamlığın görüşü ne?

Yayınlanma Zamanı : 12 Aralık 2018 Saat: 13:57

Trafikte ezber bozan uygulamaya Kaymakamlığın görüşü ne?

Hatay Valiliği, Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından alınan kararla ‘İskenderun Kent Merkezi Sirkülasyon Planı’ çerçevesinde trafik akışını yeniden düzenleyen ve büyük tepkilere yol açan uygulama ile ilgili açıklama yaptı.

İskenderun Kent Merkezi Trafik Sirkülasyon düzenleme ile ilgili HBB Ulaşım Daire Başkanlığı’nın İskenderun Kaymakamlığı’ndan talep ettiği görüşte, uygulamanın uygun olmayacağının belirtildiğine dikkat çekilen Valiliğin açıklaması şöyle: “Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan ve Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından uygulanan İskenderun Kent Merkezi Trafik Sirkülasyon düzenlemesi ile ilgili olarak kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. 19 Haziran 2018 tarihinde alınan UKOME kararı ile İskenderun Trafik Sirkülasyon düzenlemesi yapılmış, HBB Ulaşım Daire Başkanlığı, İskenderun Kaymakamlığından düzenlemenin uygun olup olmadığına dair görüş istemiştir. Gelen talep üzerine İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğünce yapılan değerlendirmelerin ardından İskenderun Kaymakamlığı; İskenderun Kent Merkezi Trafik Sirkülasyon düzenlemesinin birçok bakımdan uygun olmayacağını Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne bildirmiştir.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"