Karayolları Kent Park açılışı için tarih belirlendi

Yayınlanma Zamanı : 05 Aralık 2018 Saat: 20:30

Karayolları Kent Park açılışı için tarih belirlendi

İskenderun Belediye Meclisi gündeminde bulunan yedi maddeyi görüşmek üzere Seyfi Dingil başkanlığında toplandı.  Belediyenin hissedarı olduğu M.K.Ü-TEKNOKENT A.Ş.’nin ortaklığından çıkılması, 2014 yılında yatırılmış olan hisse payının M.K.Ü-TEKNOKENT A.Ş.’den iade alınması ve İskenderun Teknik Üniversitesi’nin ilerde kuracağı TEKNOKENT gibi Anonim Şirketinden hisse alınması ile ilgili gündem maddesinin oy çokluğu ile kabul edildiği mecliste, gündem dışı söz alan Başkan Seyfi Dingil, Karayolları Kent Park Projesi’nin15 Ocak’ta açılışının yapılacağı müjdesini verdi.

“Projelerimiz tam gaz”

Meclis üyelerini kent genelinde yapılan projeler hakkında bilgilendiren İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, “Sahil bandında bulunan ve daha önce İskenderun Engelliler Spor Kulübü tarafından kullanılan binayı tüm engelli vatandaşlarımızın kullanabileceği bir kompleks haline getirmek amacıyla çalışmalara başladık. Bu tesisin içinde satış yapılan bir kafeteryası olduğu için oranın işletmesini alabilecek bir işadamı arayışına girdik. Orayı en kısa zamanda tamamlayıp tüm engelli vatandaşlarımızın kullanabileceği bir yer haline getireceğiz. Bunun yanı sıra Kirmit Petrol’ün arka tarafına şoför esnafımızın isteği üzerine trafiği rahatlatmak adına üç adet yol açtık. İskenderun’un mega projesi olarak nitelendirdiğimiz ‘Karayolları Park Projemizde son aşamaya gelmek üzereyiz. Altyapısını tamamladığımız projemizde bitirme gün sayımızı geriye çekerek 90 günde tamamlama sözünü verdik. İnşallah İskenderun Halkı, 15 Ocak’ta yapacağımız açılışın ardından Karayolları’nda çok güzel vakit geçirebilecek. Bunun için ekiplerimiz üç vardiya çalışıyorlar. Karayolları Park Projemiz eğlence, kültür ve bilimsel açıdan İskenderun’un tüm taleplerini karşılayacak bir proje olacak” dedi.

Gündem maddeleri:

Bir sonraki toplantının 7 Aralık Cuma Günü saat 14.00’te yapılması planlanan toplantının gündem maddeleri şöyle karara bağlandı:

1- Şevre Mıntıkası 1050 nolu ada mevcut imar planında ayrık nizam 5 kat yapılaşma koşullarında konut alanı olarak planlı olup, söz konusu 1050 nolu ada da bulunan parsellerin birçoğunun cephelerinin planlı alanlar imar yönetmeliğinde belirtilen cephe şartlarına uymaması nedeniyle tek başına imar alamamalarından dolayı Şevre Mıntıkası 1050 nolu adaya yönelik çizilen 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi oy birliği ile kabul edildi.

2- 2. Mıntıka 299 nolu parselin Hatay İdare Mahkemesinin 31.12.2014 Tarih ve 2013/2346E., 2014/1926K. Sayılı kararı ile imar planı iptal edildiğinden söz konusu parsel plansız alan olarak kalmış olup, 2. Mıntıka 299 nolu parsel bitişik nizam 6 kat yapılaşma koşullarında ticaret alanı olarak planlanmasına ilişkin 2. Mıntıka 299 nolu parsele yönelik hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi oy birliği ile kabul edildi.

3- Frenkçiftliği Mıntıkası 2522 ada 1nolu parsel, 2523 ada 7 nolu parsel ile 2481 ada 6 nolu parselin bir kısmı Hatay İdare Mahkemesinin 11.02.2015 ve 2013/2104 E., 2015/366 K. sayılı kararı ile imar planı iptal edildiğinden plansız kalmakta olup 2481 ada 4 ve 5 nolu parseller ile 2481 ada 6 nolu parselin bir kısmı Üniversite alanı, park alanı, imar yolu olarak planlandığından Frenkçiftliği Mıntıkası 2522 ada 1 nolu parsel, 2523 ada 7 nolu parsel ile 2481 ada 4, 5 ve 6 nolu parsellere ilişkin hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi oy birliği ile kabul edildi.

4- 10.10.2018 Tarih ve 59 sayılı meclis kararı ile 2019 yılında alınacak olan ücretler tarifesi belirlenmiş olup, söz konusu kararda “Madde 8- İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Gelirleri” başlığı altında 3. sıra nolu bendinde sehven “Meclisce mevzi imar planlarında onay harcı olarak” şeklinde karar alınmış olduğundan, “Madde 8- İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Gelirleri” 3. sıra nolu bendinin “Meclisce onaylanan imar planı ve imar planı değişikliklerinden onay harcı olarak” şeklinde değiştirilmesi ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü teklifi,oy birliği ile plan ve bütçe komisyonuna sevk edildi.

5- 2018 yılı içerisinde 1 adet Mühendis kadrosunda Sözleşmeli Personel çalıştırılması ve ücreti olan 2.280,00.-TL’nin ödenmesi ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü teklifi oy çokluğu ile kabul edildi.

6- İskenderun Belediye Meclisinin 04.04.2016 tarih ve 30 sayılı meclis kararıyla kabul edilen İskenderun Belediyesi Taşınmazlarının İdaresi Hakkındaki Yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair Yönetmelik ile ilgili gerekli kararın alınması hususundaki Emlak İstimlak Müdürlüğü teklifi oy çokluğu ile kabul edildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"