CHP’nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı LÜTFÜ SAVAŞ

Yayınlanma Zamanı : 05 Aralık 2018 Saat: 19:25

CHP’nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı LÜTFÜ SAVAŞ

Yarın düzenlenecek Parti Meclisi (PM) toplantısında 300 belediye başkan adayını açıklayacak olan CHP’nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ile Payas Belediye Başkan Adayı belli oldu. CHP Kulislerinden elde edinilen bilgiye, 31 Mart yerel seçimlerinde siyasi partiler açısından büyük önem taşıyan illerin başında gelen Hatay’da CHP Büyükşehir’de mevcut belediye başkanı Lütfü Savaş’ı, Payas’ta da CHP Belediye Başkan adayı olarak esnaf dostu olarak tanınan işadamı Ali Oğuz’u açıklayacak.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ekim ayı ortalarında düzenlediği Belediye Başkanları toplantısında, 5 yıllık süreçte ortaya koyduğu huzur odaklı belediyecilik vizyonundan övgüyle bahsettiği Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı örnek göstererek yeniden aday göstereceğinin sinyallerini vermişti. Ancak, şimdiye kadar bir büyükşehir, 10 il ve 241 ilçe ve belde olmak üzere toplam 252 belediye başkan adayını açıklayan Kılıçdaroğlu, Hatay adayını netleştirmesine rağmen açıklanmamıştı. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın yeniden aday gösterileceği, CHP Payas Belediye Başkan Adayı’nın da Ali Oğuz olduğu öğrenilen açıklamanın yarınki PM toplantısında gerçekleşmesi bekleniyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"