Deniz kentinin amatör denizcileri

Yayınlanma Zamanı : 30 Kasım 2018 Saat: 14:43

Deniz kentinin amatör denizcileri

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan, “Hedef 2023: Bir Milyon Amatör Denizci Projesi” eğitim programı Arsuz’da da gerçekleşti.

Arsuz Kaymakamlığı organizasyonunda, Öğretmenevi’nde düzenlenen ve ilçe protokolü ile yaklaşık 100 kursiyerin katıldığı eğitim sonrası gerçekleşen sınavda başarılı olan kursiyerlere ‘Amatör Denizci Belgesi’ verilecek.

“Arsuz da deniz kenti”

Denizcilik kültürünü aşılamak ve amatör denizci belgesi düzenlemek amacıyla verilen eğitimlere talebin giderek artığını söyleyen Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, kursların daha sonra yeniden verilip, ilçede amatör denizci sayısının artırılabileceğini söyledi.

Deniz kenti Arsuz’a insanları denize daha da yakınlaştıracak projeden dolayı bakanlık yetkilileri ve İskenderun Liman Başkanı Hüseyin Demir’e teşekkür eden Kaymakam Sarı, “Eğitime katılanlar arasında bürokratlar işadamları ve halkımızdan çok sayıda başvuru aldık. Arsuz’da bir deniz kenti ve insanlara denizi daha da sevdirmek, deniz kültürünü aşılamak ve denizden daha çok faydalanmak için projeyi çok önemsiyorum” derken emeği geçen herkese teşekkür etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"