Çocuklar için yüzme zamanı

Yayınlanma Zamanı : 30 Kasım 2018 Saat: 15:40

Çocuklar için yüzme zamanı

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde 72 ildeki yüzme havuzlarında başlatılan ‘Yüzme bilmeyen kalmasın’ projesi İskenderun’da da başladı. Proje kapsamında, Türkiye genelinde yüz günde yüz bin çocuğa yüzme öğretilmesinin hedeflendiğini söyleyen İskenderun Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ferit Ali Gündel, İskenderun’da da 3 aylık periyotta 1500 çocuğa ücretsiz yüzme dersi vereceklerini söyledi.

İskenderun Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ferit Ali Gündel, her ay 500 çocuğa yüzme öğreteceklerini belirterek, “Programımızın amacı; yüzme öğretmenin yanında çocuklarımızı sporla tanıştırmak, spor kültürünü oluşturmak ve çocuklarımızın kaynaşmalarını sağlamaktır. Yüzme sporu hayat kurtaran bir spor. Çocuklarımız yüzme ile birlikte hem kendi hayatını hem de başkalarının hayatını kurtarabilecekler. Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yapmış olduğu bu faaliyet sayesinde toplamda 100 bin çocuğumuza ulaşarak yüzme öğreteceğiz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"