Yardımlaşmayı unutanlara ‘Kapak olsun’!

Yayınlanma Zamanı : 28 Kasım 2018 Saat: 13:19

Yardımlaşmayı unutanlara ‘Kapak olsun’!

Kahramanmaraş’ta bir okul kantinini işleten Abdulkadir Zeki Gülmez, 6 yılda öğrencilerin desteğiyle topladığı plastik mavi kapaklar ve iş adamlarının katkılarıyla aldığı 8 bin 686 adet akülü ve tekerlekli sandalyeyi Hatay’ın da aralarında olduğu 6 il ile Suriye’nin Türkmendağı bölgesindeki engellilere ulaştırdı.

Geçirdiği kaza sonucu felç olan bir öğrencinin babasına akülü tekerlekli sandalye almak için başladığı mavi kapak toplama kampanyasını, öğrencilerinin desteğiyle il geneline yaymayı başaran Gülmez, kısa sürede topladığı 2 ton kapakla aldığı akülü tekerlekli sandalyeyi aileye hediye ederken, uzun soluklu bir kampanyanın da başlangıcını yapmış oldu.

İşinden artakalan zamanlarda topladığı kapaklar karşılığında geri dönüşüm firmalarından aldığı 8 bin 611 manuel, 75 de elektrikli ve akülü araba olmak üzere toplamda 8 bin 686 tekerlekli sandalyeyi, Kahramanmaraş, Mardin, Adıyaman, Şırnak, Siirt ve Hatay ile Suriye’nin Türkmendağı bölgesindeki engellilere ulaştırarak onların yüzünü güldüren Zeki Gülmez, unutulmaya yüz tutmuş yardımlaşma geleneğini yaşatmak adına başladıkları bu hikayenin büyük bir heyecan ve aşkla devam ettiğini, öğrencilerin yanı sıra Valiliğin, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün, kantincilerin, lokanta ve kafelerin de desteğini gördüğünü söyledi.

Her 100 kilogram kapak karşılığında, geri dönüşüm firmalarından bir tekerlekli sandalye aldıklarını söyleyen Gülmez, “Önemli olan kalplerin engelli olmamasıdır” diyerek, kalpanyanın iyilik ve güzellik boyutuna dikkat çekti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"