Bu işin suyu çıktı.. Artık yeter!!!

Yayınlanma Zamanı : 27 Kasım 2018 Saat: 14:11

Bu işin suyu çıktı.. Artık yeter!!!

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), ilçelere içmesuyu hatlarının iletimini sağlayan tesislere il genelinde yapılan sabotajların sürdüğünü duyurdu. Daha önce kablo hırsızlığı ve suyun iletilmesi için koyulan vanaların çeşitli atıklarla tıkanmasıyla içmesuyunun evlere ulaştırılmasını engelleyen kimliği belirsiz kişiler bu kez Erzin ve İskenderun’da su depolarında bulunan güneş panelli klorlama sistemlerini tahrip etti.

Büyük bir zarara yol açan sabotaj ile ilgili Genel Müdürlük’ten yapılan açıklama şöyle, “Erzin ve İskenderun ilçesindeki su depolarımızda bulunan güneş panelli klorlama sistemlerine yaptıkları saldırı ile zarar veren ve içme suyunun kirli akmasına sebebiyet veren kişileri şiddetle kınıyoruz. Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan İnsani Tüketim Amaçlı Sular Yönetmeliği’ne göre klor düzeyinin 0,2 ile 0,5 pm aralığında verilmesi gerektiğini ve içme suyuna klor verilmesinin mecburiyetini kabul etmeyerek depolara zarar veren kişileri kamuoyunun takdirine bırakıyoruz”

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"