Gemi adamlarına rotayı Kaymakam Yönden belirledi!

Yayınlanma Zamanı : 27 Kasım 2018 Saat: 14:30

Gemi adamlarına rotayı Kaymakam Yönden belirledi!

İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi ve İskenderun Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin işbirliğiyle  düzenlenen ‘Gemi Adamları Yetiştirme Kursları’nın açılışı görkemli bir törenle gerçekleşti.

İskenderun Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılan törene, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Liman Başkanı Hüseyin Demir, İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kutlu ve yönetim kurulu üyeleri, Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Fatin Rüştü Uygur, öğretmenler ve kursiyerler katıldı.

Hatay’da ilk kurs

‘Gemi Adamları Yetiştirme Kursları’nın Hatay’da ilk defa açmanın haklı gururunu yaşadıklarını söyleyen İskenderun Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Fatin Rüştü Uygur, “Gemi Adamları Yetiştirme Kurslarını İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi işbirliği ile vereceğiz. Bu işbirliğinin bölgemize iş gücü olarak katkı sağlayacağını inanıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

İMEAK Deniz Ticaret Odası İskenderun Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kutlu, denizden daha çok yararlanmak için gerçekleşecek her projeye destek olmaya hazır olduklarını belirterek, “Amacımız deniz eğitim konusunda güzel konulara vesile olmak, üyelerimizin ihtiyaçlarını karşılamak ve okulumuza bir katkıda bulunmak. Tüm emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Projemiz herkese hayırlı uğurlu olsun” derken, kursların 23 Ocak 2019 da başlayacağına dikkat çekti.

Konuşmalarının ardından okul müdürü ve öğretmenleri İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ve katılımcılara denizcilik hakkında bilgiler verilirken, kursiyerlerin ders göreceği sınıfları gezdirdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"