İskenderun’a hoş geldin Mustafa Kemal’in Askeri

Yayınlanma Zamanı : 27 Kasım 2018 Saat: 13:35

İskenderun’a hoş geldin Mustafa Kemal’in Askeri

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yapılan kumpasların Türkiye’yi sarstığı günlerde, İskenderun Deniz Üs Komutanlığı yapan ve mükemmel komutasıyla ayakta alkışlanan Tuğamiral Turgay Erdağ, 2010 yılında ‘Balyoz’dan tutuklanmıştı. Bir süre tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan ve İskenderun’daki görevine dönen Tuğamiral Turgay Erdağ, 2011 yılında bir kez daha tutuklanmış, 2014 yılına kadar cezaevinde yatmıştı.

Türk Ordusu’na kurulan kumpas davalarının bir bir çözülmesinden sonra beraat eden Tuğamiral Turgay Erdağ, emekliye ayrılarak İzmir’e yerleşti. Yıllar sonra İskenderun’a gelen Türk Deniz Kuvvetleri’nin ‘Efsane Komutanı’, duygulu anlar yaşadı. Dostlarını ziyaret eden ve İskenderun’a kazandırdığı Deniz Müzesi’ni gezerek anılarını tazeleyen Turgay Erdağ, gurur duyulacak özgeçmişe sahip ve Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde bir asker olarak hiç unutulmadı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"