Modernevler’e modern okul

Yayınlanma Zamanı : 22 Kasım 2018 Saat: 16:11

Modernevler’e modern okul

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, tadilat ve onarım sonrası Modernevler İlkokulu’nu törenle eğitim ve öğretime açtı.

Aziz şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan törene Kaymakam Yönden’in yanısıra İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, Birleşmiş Milletler Uluslararası Göç Örgütü Türkiye Temsilciliği Ofis Müdürü Aws Ezzi ve alt birim yetkilileri, okul idarecileri, öğretmenler ve veliler katıldı.

Okulun önceki durumu ile tadilat ve onarım sonrası durumunu gözler önüne seren slayt gösterisinin ardından söz alan Modernevler İlkokulu Müdürü Necmettin Bişkin, okulun bugünkü halini almasına maddi ve manevi katkıda bulunan Birleşmiş Milletler Uluslararası Göç Örgütü Türkiye Temsilciliği Ofis Müdürü Aws Ezzi’ye, metruk binaların yıkılarak, genel bahçe temizlik ve düzeninin oluşturulması ile çöp kovası ve oturma bankı ihtiyacını karşılayan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’e, okulun klima ve oturma bankı ihtiyacını karşılayan Payas Belediye Başkanı Bekir Altan’a, klima, güvelik kamerası ve kayıt cihazı ihtiyacını karşılayan Limak Port Uluslarası Liman İşletmesi Genel Müdürü Gündüz Arısoy’a, okulun donatım malzemelerinin temini ve ödenek durumuna duyarlılık gösteren İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan’a ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu’na, asayiş ve güvenlik konusunda desteğini esirgemeyerek okulda meydana gelebilecek hırsızlık olaylarının önlenmesi bakımından duyarlılık gösteren İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Mithat Tolunay’a, her ne kadar ilçedeki görevinde yeni başlamış olsa dahi eğitime ve eğitimciye olan hassasiyeti ile törene teşriflerinden dolayı Kaymakam İskender Yönden’e ayrı ayrı teşekkür etti.

Günün anlam ve önemine yönelik olarak, Modernevler İlkokulu 1.sınıf öğrencisi tarafından okunan Birleşmiş Milletler adlı şiir ile 4.sınıf öğrenci korosu tarafından seslendirilen Dünya Çocukları adlı şarkı törene renk kattı.

Sosyal projelere katkılarından dolayı Birleşmiş Milletler Uluslararası Göç Örgütü Türkiye Temsilciliği Ofis Müdürü Aws Ezzi ve İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’e plaket takdim edilmesinin akabinde, protokol üyeleri, okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler ile velilerin de iştirakiyle kurdele kesimi yapıldı.

20 derslikte 53 tanesi yabancı uyruklu olmak üzere toplam 152 öğrencinin öğrenimine devam ettiği okulda, Kaymakam Yönden, öğrenciler ve veliler ile yakından ilgilenerek bir süre sohbet ettikten sonra hep birlikte pasta kesimi gerçekleştirdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"