HBB’nin araç filosuna 3 yeni araç

Yayınlanma Zamanı : 22 Kasım 2018 Saat: 16:50

HBB’nin araç filosuna 3 yeni araç

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), olası afetlere anında müdahale edebilmek amacıyla Avrupa Birliği tarafından fonlanan ve Birleşmiş Milletler tarafından koordine edinilen “Belediye Hizmetleri” kapsamında tam donanımlı 3 adet itfaiye aracını filosuna dâhil etti.

Kaza, yangın ve diğer doğal afetlerde, hızlı ve zamanında hizmet verebilme noktasında son teknoloji ile donatılmış araçlar hakkında bilgi veren HBB Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden, “ 3,5 ton su ve 300 litre köpük su kapasiteli 3 adet araçlarımızı teslim aldık. Hatay Büyükşehir Belediyesi sadece Hatay’ın 15 ilçesinde değil Afrin bölgesinde de itfaiye araçlarını görevlendiriyor. Teslim aldığımız araçlarımız acil durumlarda ve arama kurtarma çalışmaları için oldukça önem arz etmektedir. Bu proje kapsamında Birleşmiş Milletler’in bizlere daha önce de yardımları oldu. Bu projeyi destekliyor ve “Belediye Hizmetleri “ kapsamında tam donanımlı 3 adet itfaiye araçlarımız için Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler yetkililerine teşekkür ederim” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"