Suriyelilerin içme suyu DSİ’den

Yayınlanma Zamanı : 21 Kasım 2018 Saat: 17:35

Suriyelilerin içme suyu DSİ’den

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Mevlüt Aydın, Suriye’de Fırat Kalkanı Harekatı bölgesindeki halkın acil içme suyu ihtiyacının giderilmesi amacıyla yapılan sondaj çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Pek çok ülkeye su temin ederken, özellikle son yıllarda Suriye’de yaşanan savaş nedeniyle ülkemize sığınan misafirler ile kahraman güvenlik mensuplarının operasyonlarıyla Suriye’de güvenli bölge oluşturulan yerlerde yaşayanların su ihtiyacının giderilmesi için yoğun gayret gösterdiklerini belirten Genel Müdür Aydın, Fırat Kalkanı Harekatı bölgesindeki halkın acil içme suyu ihtiyacının temini maksadıyla başta El Bab olmak üzere Mare, Azez, Çobanbey ve diğer yerleşim yerlerinde (Savran ve Akterin) toplam 69 sondaj kuyusu açarak, yaklaşık 432 bin kişiye yetecek içme-kullanma suyu sağladıklarını ifade etti.

Şanlıurfa, Hatay ve Kilis valilikleri ile AFAD il müdürlüklerinin talepleri doğrultusunda toplam 47 sondaj kuyusu açılarak 550 bin kişinin ihtiyacını karşılayacak içme ve kullanma suyu sağlandığına dikkati çeken Aydın, ayrıca, Suriye’de atıl durumdaki 60 su sondaj kuyusunun ıslahı ve rehabilitasyonu yaptıklarını ve su sondaj çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"