İSTE’li mucitler,kaymakama bilimin gücünü anlattı

Yayınlanma Zamanı : 21 Kasım 2018 Saat: 18:03

İSTE’li mucitler,kaymakama bilimin gücünü anlattı

TÜBİTAK yarışlarına katılarak İskenderun’u başarıyla temsil eden İskenderun Teknik Üniversitesi(İSTE) Makine Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimi gören bir grup üniversite öğrencisi İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’i makamında ziyaret ederek, projelerinden bahsetti.

 

Hidrojen Enerjileri Topluluğu adı altında teknik çalışmalar yapan İSTE’li öğrenciler, Kaymakam Yönden’e yeni görevinin hayırlı olmasını dileyerek, 2019 TUBİTAK EFFICIENCY CHALLENGE ve SHELL ECO MARATHON yarış müsabakalarında İskenderun’u, Hatay’ı, İSTE’yi ve hatta ülkemizi temsil etmek üzere İSTECH2 adlı hidrojen sistemli geliştirdikleri Hidromobil aracın tanıtımını yaptı.

İskenderun ve Hatay’ın tanıtımının yanı sıra ülkemizin gelişmesi ve kalkınması ile teknolojik ilerlemelere ışık tutması açısından yapılan girişim ve teknik çalışmalarından dolayı İSTE’li öğrencileri gönülden tebrik eden Kaymakam İskender Yönden, ayrıca emeği geçenlere de teşekkür ederek, başarılar diledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"