Cemil Meriç anısına Hatay’da uluslararası kongre

Yayınlanma Zamanı : 21 Kasım 2018 Saat: 17:13

Hatay Büyükşehir Belediyesi, 23-25 Kasım tarihleri arasında 10. Uluslararası Sosyal Bilimler ve Spor Kongresi’ne ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın sanata ve kültüre verdiği önem doğrultusunda birbirinden nitelikli çalışmalar gerçekleştiren HBB, daha önce farklı ülkelerde 9 kez düzenlenmiş olan Uluslararası Sosyal Bilimler ve Spor Kongresi’ni; üç semavi dinin iç içe yaşadığı, çeşitli medeniyetlere ait kültürel izlerin somut bir biçimde görülebildiği, hoşgörü, huzur ve medeniyet şehri Hatay’a taşıyor.

Eğitimden spora, ekonomiden edebiyata kadar pek çok konunun alanında uzman üniversite hocaları tarafından tartışılacağı kongrede, Türk Tasavvuf Müziği’nin önemli temsilcilerinden biri olan Mustafa Demirci de mini bir konser verecek.

Kongrenin, 12 Aralık 1916’da Hatay Reyhanlı doğumlu olan Cemil Meriç’e adandığının altını çizen yetkililer, 23 Kasım Cuma günü saat 10.00’da HATMEK’te başlayacak olan ücretsiz etkinliğe tüm Hatay halkının davetli olduğunu bildirdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"