Kaymakamdan vatandaş odaklı ‘ültimatom’!

Yayınlanma Zamanı : 19 Kasım 2018 Saat: 14:40

Kaymakamdan vatandaş odaklı ‘ültimatom’!

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, göreve başlar başlamaz ilk toplantısını kurum müdürleriyle yaptı. İskenderun Milli Emlak Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıda, kurum müdürleriyle ilçede yürütülen kamu hizmetleri, çeşitli iş ve işlemler ile kanunların tatbikatı üzerinde genel bir değerlendirme yapan Kaymakam Yönden, İskenderun’a hizmet edecek olmaktan büyük bir heyecan ve onur duyduğunu söyledi.

Vatandaş odaklı hizmet istedi

İskenderun’a hizmet etmenin ağır bir sorumluluk gerektirdiğinin altını çizen Kaymakam Yönden, “İlçemizde kamu hizmetlerinin yürütülmesi esnasında, eğitimli, bilgili, kültürlü ve fedakâr mesai arkadaşlarımın da katılımlarıyla, bir ekip ruhu çerçevesinde, eşit, tarafsız, dürüst ve şeffaf bir yönetim sergilemek suretiyle, kamu hizmetinin doğru, hızlı ve kaliteli bir şekilde sunulmasını ortak hedefimiz olarak benimsemeliyiz. Toplumda huzur ve güvenin sağlanması, eğitim ve sağlıkta kalitenin yükseltilmesi, şehit ve gazi ailelerine, yaşlılarımıza, yardıma muhtaç vatandaşlara, korunmaya muhtaç çocuklarımıza ve engellilerimize sürekli ve kaliteli hizmet sunumu, kıymetli halkımızın yaşam kalitesinin artırılması ve daha müreffeh bir ortamın sağlanması gibi hususlar üzerinde en çok durulması ve desteklenmesi gereken konulardır. Mesai arkadaşlarımız ve tüm hizmet paydaşlarımızla birlikte çalışmalarımızı yürütürken ilgili kanun ve yönetmelik çerçevesinde; problemlerin çözülmesine, görevin ve işin hakkının verilmesine, karşılıklı sevgi, saygı, işbirliği ve uyum içerisinde en iyi hizmetin sunulmasına, kamu hizmetlerinin çağdaş niteliklerde sunulmasına ve vatandaşlarımızın sunulan hizmetlere kolay ve çabuk bir şekilde erişmesi yönündeki çalışmalara öncelik verilmesi gerekiyor” diyerek, kurum müdürlerinden kamu hizmetlerinin yürütülmesi esnasında vatandaş odaklı bir yönetim anlayışı çerçevesinde hareket edilmesini istedi.

“Ekip ruhuyla hizmet sunacağız”

Kurum müdürlerinden hizmet fedakârlığı da isteyen Kaymakam İskender Yönden; “Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da görev ve sorumluluk bilinciyle, bir ekip ruhuyla güzide İlçemiz İskenderun’a ve kadirşinas İskenderun halkına kamu hizmetlerin en iyi şekilde sunulması çabasında olunacağına inancının tamdır. Değerli çalışma arkadaşlarıma ve tüm hizmet paydaşlarıma bugüne kadar gösterdikleri emek ve gayretlerinden dolayı teşekkür ediyor, bundan sonraki süreçte hizmet fedakârlığı ve vatandaş odaklı yaklaşımın artacağı temennisiyle çalışmalarınızda kolaylıklar ve başarılar diliyorum” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"