Başkan Savaş’tan Hatay’ı renklendiren kadınlara teşekkür

Yayınlanma Zamanı : 19 Kasım 2018 Saat: 15:35

Başkan Savaş’tan Hatay’ı renklendiren kadınlara teşekkür

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı(HBB) Lütfü Savaş, EXPO 2021’e hazırlık niteliği taşıyan “Hatay’ın Çiçekleri, Çiftçinin Ekmeği” projesine emekleriyle değer yaratan 250 girişimci kadına teşekkür belgelerini törenle takdim etti.

Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Hatay Üreten Eller Kadın Girişim, Üretim ve İşletme Kooperatifi işbirliğiyle kadın üreticilere destek vermek amacıyla başlatılan projenin sertifika törenine Başkan Lütfü Savaş’ın yanı sıra Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanı Mustafa Dönmez, Hatay Üreten Eller Kadın Kooperatifi Başkanı Ziraat Yüksek Mühendisi Nidal Özdemir ve girişimci kadınlar katılım gösterdi.

Kadınlar, EXPO 2021’e hazırız’ dedi

Proje fikrinin çıkışı ve şu anki durumu ile ilgili bir sunum gerçekleştiren Kooperatif Başkanı Özdemir, hedeflerinin kadın istihdam sayısını arttırmak ve EXPO 2021 için Hatay’ın ihtiyaç duyduğu tüm çiçeklerin üretimini sağlamak olduğunun altını çizerek ‘EXPO 2021’e hazırız mesajı verdi.

HBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanı Mustafa Dönmez ise 3 yıl önce Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş tarafından başlatılan ‘Hatay’ın Çiçekleri, Çiftçinin Ekmeği’ projesinin artık Hatay Üreten Eller Kadın Girişim, Üretim ve İşletme Kooperatifi olarak değiştiğini ve 250 girişimci kadının kooperatif üyesi olduğunu ifade etti.

Hedefte tohum üretmek var

Hatay’ın Çiçekleri Çiftçinin Ekmeği Projesi kapsamında kadınlar tarafından üretilen çiçeklerin Hatay’ı doğanın binbir rengini ile renklendirdiğini söyleyen Başkan Lütfü Savaş, “Başlattığımız bu proje kapsamında Hatay’da gerçekleştirilecek olan EXPO 2021 organizasyonunda kullanılacak bitkilerin de Hataylı kadın üreticiler tarafından yetiştirilmesinin büyük gururunu yaşıyoruz. Hedefimiz 2021 EXPO’suna kadar sadece 250 kadını değil binlerce kadın ile anneyi iş sahibi yaparak çocuklarının eğitim masraflarına katkı sunmak. Bu bizim görevimiz. Önümüzdeki zaman zarfı içerisinde kendi tohumlarımızı üretmeyi ve bunun sonucunda da kırsaldan kalkınmayı amaçlıyoruz. Organik ve pazarlama evrelerini de sizlerle birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

Konuşmaların sonunda Hatay Üreten Eller Kadın Girişim, Üretim ve İşletme Kooperatifi tarafından Hatay Büyükşehir Belediyesi proje ekibine teşekkür belgeleri takdim edildi.

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"