Dededen toruna kalan en büyük miras

Yayınlanma Zamanı : 19 Kasım 2018 Saat: 11:56

Dededen toruna kalan en büyük miras

Kırıkhan’lı Abdurrahman Emir, 86 yaşında hayata veda eden dedesinin vasiyeti üzerine Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na 10 bin lira bağışladı.

Yaklaşık 2 yıl önce kansere yenik düşen dedesinin vasiyetini yerine getiren Emir’e Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Hatay Temsilcisi Rahmi Vardı tarafından törenle altın madalya ve beratı takdim edildi.

Kırıkhan’da yaşayan ve İskenderun’da bir fabrikada işçi olarak çalışan Emir’in örnek bir davranış sergilediğini ifade eden Vardı, ”Mehmet Emir dedemizin vasiyetini yerine getirmek torununa nasip oldu. Bu güzel davranışından dolayı kendisini kutluyoruz. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı anısına kendisine altın madalya ve beratı takdim ettik” dedi.

Abdurrahman Emir de dedesinin vatan sevdalısı olduğunu belirterek, “O devletine ve milletine çok bağlıydı. Ülkesini çok seven biriydi. Son günlerinde bana bağışta bulunmam için vasiyette bulunmuştu, bunu bugün yerine getirdim. Çok huzurluyum. Verilen altın madalya ve beratı ömür boyu bir hatıra olarak saklayacağım” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"