ABD’de azmini ve başarısını piyano tuşlarıyla anlatacak

Yayınlanma Zamanı : 19 Kasım 2018 Saat: 11:38

ABD’de azmini ve başarısını piyano tuşlarıyla anlatacak

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı’nı büyük bir başarı ile bitirdikten sonra, aynı okulda öğretim görevlisi olan otistik Buğra Çankır, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde dünyanın sayılı müzik festivali 4. Unheard Notes Piano Para Festivali’ne; “piyano sanatçısı” olarak davet edildi.

1-3 Aralık 2018 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri New York’taki Birleşmiş Milletler Salonu’nda gerçekleşecek festivalde İSTE’nin üstün yetenekli otistik Öğretim Görevlisi Buğra Çankır, hem Türkiye’yi, hem İskenderun’u, hem de İSTE’yi temsil edecek.

Engelli olan, ancak sanatçı kimlikleri ile tanınan bireylerin yer aldığı festival; engelli bireylere ilgiyi ve bilinci artırmak, engellilik hakkında bilgi alışverişi yapmak, engelli bireylerin bilgi ve tecrübelerini artırmak, müziksel performansları geliştirmek, bireysel farklılıkları göstermek ve uluslararası paralimpikleri birbirileriyle buluşturmayı amaçlıyor.

İSTE Öğretim Görevlisi otizmli Buğra ÇANKIR, 1-2 Aralık 2018’de ünlü Saint John The Divine Katedrali’nde; 3 Aralık 2018’de ise Dünya Engelliler Günü vesilesiyle Birleşmiş Milletler Salonu’nda çalacak.

Azmi ve gayreti ile herkese örnek olmakla kalmayıp, ülkenin, İskenderun’un ve İSTE’nin tanıtımına da katkı sunan Buğra ÇANKIR’ı ve onu bir an yalnız bırakmayıp gece-gündüz onunla ilgilenen ailesini Rektörlük’te karşılayan İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli; “Üniversitemiz, şehrimiz ve ülkemiz için büyük bir gurur kaynağı olan; azmin, inancın ve başarının sembol ismi Buğra Çankır’ı ve bu değeri bizlere kazandıran, kendilerini otizme adayan, emeklerini hiç esirgemeyen gizli kahramanlar olan Buğra’nın ailesini ve çalışma arkadaşlarını tebrik ediyorum. Biz İSTE olarak öğretim görevlimiz Buğra Çankır’ın her zaman yanındayız. Buğra’nın bu başarısı herkese örnek olmalıdır” dedi.

Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı Öğretim Görevlisi Buğra Çankır’ın, ABD dönüşünde İskenderun’da da bir konser vereceğini belirten İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, ÇAnkır’a ve ailesine hizmetlerinden dolayı plaket takdim etti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"