Gazeteciler Kıbrıs’ı fethetti

Yayınlanma Zamanı : 19 Kasım 2018 Saat: 16:08

Gazeteciler Kıbrıs’ı fethetti

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Üyeleri, haber trafiğinin yorgunluğunu yavru vatan KKTC’de düzenlenen geziyle attı. Yoğun geçen bir yılın sonuna doğru yaklaşırken, İGC Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Cıncık öncülüğünde KKTC’ye giden basın mensupları, kent gezisinin yanısıra ‘Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’ne de konuk oldu.

Yoğun duyguların yaşandığı gezide Karaoğlanoğlu Şehitliği ve Kıbrıs Savaşı’nda kullanılan askeri araçların sergilendiği açık hava müzesini ziyaret ederek, burada görevli Türk Subaylarından bilgiler alan basın mensupları, vatan uğruna canlarını veren kahramanlar için Fatiha okuduktan sonra, 1974 Kıbrıs çıkarmasının yapıldığı Girne Sahili’ni gezdi.

109 farklı ülkeden öğrencisi var

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Rektör Prof.Dr. Halil Nadiri’nin konuğu olan basın mensupları, öğretim görevlileri eşliğinde Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’ni gezdi.

Güneş enerjisinden yoğun şekilde faydalanan üniversitenin 1997 yılında eğitim hayatına başladığını belirten Rektör Nadiri, “Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, fiziksel ve teknik altyapısıyla küresel üniversite kavramını oluşturan üç temel özelliği; öğretim, araştırma ve kültür sentezini gerçekleştiren örnek bir yüksekokuldur. Üniversitemiz, bulunduğu coğrafyanın önemini bilen, sorunların farkında olan, ülkesinin gelişiminde lokomotif olma görevini üst düzeyde gerçekleştirmeyi hedefleyen öncü bir kurumdur. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi, 109 farklı ülkeden 19 bini aşkın öğrencisi ile çok kültürlü ortamda öğrencilerine uluslararası standartlarda eğitim sunmaktadır” dedi.

“Dünya çapında bir üniversite amaçlıyoruz”

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin 21. Yüzyılın en önemli üniversitelerinden biri olma yolunda ilerlediğini belirten Nadiri, “Heyecanlı, dinamik, enerjik ve aynı zamanda her adımını sağduyulu atan üniversitemiz; öğretim elemanları, öğrencileri, idari personeli ile hep birlikte el ele üretmekte; sosyal, kültürel ve bilimsel anlamda yeni açılımlar sunma çalışmalarına devam etmektedir. Akademik anlamda en fazla uluslararası yayın yapan, sosyal sorumluluk projelerinin merkezi, toplum için öneri geliştiren bir merkez, belli konularda uzmanlaşmış, inovasyon yapmış ve bunu toplum ve dünya çapında uygulatacak bir üniversite yaratmak amaçlanmaktadır. UKÜ, mezun öğrencilerini vizyon sahibi yapan, yenilikçi ve yaratıcı fikirlerle donatan, liderlik vasıfları yerleşmiş insanlar olarak yetiştirmeyi hedeflemektedir” diye konuştu.

Gezilerin devamı gelecek

Kıbrıs’a gezinin, yoğun bir şekilde çalışan gazetecilerin hakkı olduğunu belirten İGC Başkanı Veysel Cıncık, “Bu tür geziler hem dinlenmeyi, hem yeni yerler görmeyi, hem de yeni insanlarla tanışmayı amaçlamaktadır. İmkânlarımız ölçüsünde önümüzdeki yılda da İGC olarak yurtiçi ve yurt dışı gezileri yapmayı düşünüyoruz” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"