İskenderun Güç Platformu çığ gibi büyüyor

Yayınlanma Zamanı : 08 Kasım 2018 Saat: 17:33

İskenderun Güç Platformu çığ gibi büyüyor

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti, İskenderun Eczacı Teknisyenleri Derneği yönetiminin ardından, İskenderun Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi yönetimini ağırladı. İGC Yönetimine tebrik niteliği taşıyan ziyaretlerde, daha çok İskenderun lobisi ve güç birliği platformu ön plana çıktı.

“Basın olarak işiniz gerçekten çok zor”

Tüm eczacı teknisyenleri adına İGC Yönetimi kutlayarak çiçek takdiminde bulunan İskenderun Eczacı Teknisyenleri Derneği Başkanı Cemal Çelik, “Basın mensuplarının İskenderun için verdiği mücadele takdire şayan. Hem maddi hem de manevi sıkıntının içerisinde kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına verimli çalışmalar yapıyorsunuz. Bizler de İskenderun’a hizmet için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. Yıllardır üvey evlat muamelesi gören İskenderun’un ortak kurtuluşunun İskenderun’un il olması düşüncesindeyiz. Bunun için ortak bir mücadele verebilirsek eğer, Antakya Lobisinden kurtulup İskenderun için bir şeyler yapabiliriz gibi geliyor. Bu işte lokomotif görevi görecek olan siz değerli basın mensuplarımız olacak. Güç Birliği Platformuna her türlü desteği vererek İskenderun’umuzu il yapmayı istiyoruz. Bu konuyu siyasetçilere bırakmadan bu konuda bir şeyler yapabiliriz diye düşünüyoruz” dedi.

“Basın mensuplarına ne kadar teşekkür etsek az”

İskenderun Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı İbrahim Açıkgöz de, İGC yeni yönetimini tebrik ederek, “Bugüne kadar sanayimizle ilgili olsun, kooperatifimizle ilgili olsun tüm çalışmalarımızda hep bizimle birlikte oldunuz. Bizleri yalnız bırakmadınız. Bizler de bugüne kadar hep güzel haberlerimizi sizlerin aracılığı ile verdik. Bu nedenle sizlere çok teşekkür ederiz. Şimdi de bir müjdeyi vermek istiyorum; yeni sanayi sitemiz için 2017 yılının son aylarından bu zamana kadar şahıslardan 13,5 dönüm arsa aldık. Genel kurul sonrasında arkadaşlarıma bu müjdeyi verdim. Esas müjdeyi de devletimizden alacağımız arsalar konusu hallolunca vereceğim. Şuan için tüm evraklarımız Ankara’da. 2,5 yıldır süre gelen bir itiraz olayımız vardı, bu sorunu aştık. Bütün belgelerimizi geçen hafta Ankara’ya yolladık. Ankara’dan güzel sonuçlar geldiğinde 5 tapumuz daha olacak. Kısmen sit alanı olan arsalar için de Anıtlar Kurulu’ndaki çalışmalarımızı başlattık. Bunlar bizim için güzel çalışmalar. Sizlerin verdikleri destekler sayesinde bizler de projelerimizi hayata geçirebildik” şeklinde konuştu.

“Tarafımız İskenderun’dur”

  İGC olarak, sorumluluklarının bilincinde hareket etiklerini söyleyen Başkan Veysel Cıncık, “İGC Üyeleri, hepinizin takdir ettiği üzere kalemlerini doğru şekilde kullanan arkadaşlarımızdan oluşmakta. Bu şekilde kalemini doğru kullanmayan kişileri de cemiyetimizin dışında bırakıyoruz. Bizim tek amacımız İskenderun ve İskenderun için çalışan insanlara yardımcı olmak. Herkes saflarını sıklaştırdığı zaman karşımızda kimse duramaz. Bu ‘Güçbirliği Platformu’nu oluşturmamızdaki amaç da budur. Bu daha önce denendi fakat önüne geçildi. Çok şükür bizim tarafımız yoktur İGC olarak, bizim tarafımız İskenderun’dur. İskenderun için çalışmalarımızı yapacağız ve bundan da geri adım atmayacağız” diye konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"