Bu özel şehir hep senin izinde Atam

Yayınlanma Zamanı : 09 Kasım 2018 Saat: 10:59

Bu özel şehir hep senin izinde Atam

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Türk milletinin ulu önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80’inci yıldönümü münasebetiyle yayınladığı mesajda, “Kırk asırlık Türk yurdu yabancı elinde esir kalamaz” sözüyle büyük önem atfettiği Hataylıların Ata’sına bağlılığına dikkat çekti.

Türk tarihine yön vererek ülkenin geleceğine ışık tutan Ulu Önder Atatürk için özel bir şehir olan Hatay’ın ve Hataylıların bu ışığın izinde sonuna kadar yürüyeceğini belirterek, ölümsüzlüğünün 80’nci yılında Ata’yı minnet ve rahmetle anan Başkan Savaş, “Kurtuluş Savaşı’nın önderi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, tüm dünyaya örnek olan büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü 80’inci ölüm yıldönümünde bir kez daha özlem, saygı ve rahmetle anıyoruz. Vatanımızın düşman işgalinden kurtarılması ve ülkemizin hak ettiği yerlerde olması adına mücadele eden Atatürk, şüphesiz hepimizin kalplerinde yaşamaktadır. Atatürk, dönemin şartlarında yapılması gerekenleri, tüm yoksulluk ve imkânsızlıklara rağmen inanç ve kararlılıkla yerine getirerek vatanımızı bizlere emanet etmiş ve Türk tarihine yön vererek ülkemizin geleceğine ışık tutmuştur. Yalnızca yurtta değil, dünyada da barış diyen Büyük Önder Atatürk, tüm dünyanın takdir ettiği büyük bir devlet adamıdır. Türkiye Cumhuriyeti benliği ve güvencesi altında yaşayan her ferdin özgür bir şekilde attığı her adımda Mustafa Kemal Atatürk’ün emeği vardır. Onu ölümsüzlüğe uğurladığımız günün yıl dönümünde hepimize düşen en büyük görev Atatürk’ü ve en büyük eseri Cumhuriyet’i anlamak, değerini her koşulda korumak, düşüncelerini benimsemek ve Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşımaktır. Son nefesine kadar ülkesine ve milletine hizmet etmiş, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarının aramızdan ayrılışının 80’nci yıldönümünde, bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyor; manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum” dedi.

Hatay, "Kırk asırlık Türk Yurdu'nu yabancı elinde esir bırakmayan" ATA'sına minnettar… Saygı, özlem ve rahmetle… Kalbimizdesin ATA'm! #10Kasım #ATATÜRK

Lütfü Savaş paylaştı: 9 Kasım 2018 Cuma

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"