İskenderun’a kimlik kazandıracak cesur yürek

Yayınlanma Zamanı : 08 Kasım 2018 Saat: 16:46

İskenderun’a kimlik kazandıracak cesur yürek

İskenderun’u marka kent olarak şekillendirmek için CHP İskenderun Belediye Başkan Adaylığını açıklayan Doktor Yılmaz Şahutoğlu, ortak akıl oluşturmak amacıyla adım adım gezdiği ilçede bu kez İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.  Hem İGC yeni yönetimini tebrik eden, hem de İskenderun’u ve eksiklerini gazetecilerden dinleyen Şahutoğlu, İskenderun Belediyesi’ni kazanacağını ve hayatın görüş odağına insanı koyduğunu belirterek, güçlü bir İskenderun lobisi ile ilçeye yepyeni bir kimlik kazandıracağını ifade etti.

“İskenderun’un yoğun bakımlık bir ruhu var”

20 yıllık siyasi yaşamı içerisinde ‘Bu memleket sahipsiz mi?’ sorusunu sürekli duyduğunu ifade eden Yılmaz Şahutoğlu, “Ben 20 yıldır bu memlekete sahip çıkacak yürekli insanlar arandığını gördüm. Fakat, bir türlü bu kişiler sahaya yâda meydanlara çıkıp yüreklice bu savaşı vermedi.  Her zaman şu söyleniyor, ‘Antakya lobisinden kurtulmamız lazım ki biz kendimize gelelim.’ Biz şunun iddiasıyla yola çıktık; ne Antakya lobisi ne de başka bir yerin lobisi… Biz İskenderun Lobisi ve İskenderun’a kimlik kazandırma adına yola çıktık. Her yönüyle marka şehir yapmak istediğimiz İskenderun’da, icraatlarıyla, vizyonuyla, kimliğiyle herkesin gıpta edeceği bu şehri yaratmak adına yola çıktık. Bunu yaparken de alnımız açık yola çıkıyoruz. Biz bu memlekete 20 yıldır hizmet veriyoruz. Temel olarak da hayatımızın görüş odağına insanımızı koyuyoruz. Ben kısa süre önce İskenderun Belediyesi için aday adaylığı açıklamamı yaparken, şuna vurgu yaptım; ‘İskenderunluluk bilincini oluşturacağız, marka şehir yaratacağız, kardeşlik buluşması yapacağız.’ Bize göre şehrin iki temel yapısı vardır; bunlardan bir tanesi bedensel, bir diğeri ise ruhsal yapısı. İskenderun’un ne yazık ki bu manada hasta bir bedeni ve yoğun bakımlık bir ruhu var. Yani şehircilik anlamında yeşil alanlardan uzak, meydanları olmayan, modern yapıları olmayan, estetik ve zarafetten uzak, taş yığını bir şehirde yaşıyoruz. Deniz kentiyiz, yaylalarımız var ama hiçbir işlevselliğimiz yok. Yani bedensel olarak çok büyük sıkıntılar bulunuyor İskenderun’da… Bu manada İskenderun’da yaşayan 250 bin İskenderunlu’nun, özellikle orta ve alt gelire sahip vatandaşlarımızın denizin kendisi ve nimetleri başta olmak üzere yayla ortamından da rahatlıkla istifade edebilecekleri çok ciddi geniş kapsamlı sosyal tesisler, donatılar, plaj ve kumsal alanlar oluşturacağız. Bu bizim için son derece hayati bir önem arz ediyor” dedi.

“İskenderun Basınına herkes sahip çıkmalı”

İskenderun’a yapılacak hizmetler konusunda basın mensuplarına önemli görevler düştüğünü de sözlerine ekleyen CHP İskenderun Belediye Başkan Aday Adayı Yılmaz Şahutoğlu, “Bizim açımızdan basın gerçekten hayati önem arz eden, demokratik sistemimizin en büyük sac ayaklarından bir tanesini oluşturuyor. Bizlerin, toplumun, halkın, vatandaşın sesi, yüreği, gören gözü ve işiten kulağı konumunda yer alıyor. Basın mensuplarımız Türkiye gibi bir coğrafyada siyaseten ekonomik sıkıntılar da başta olmak üzere çok zor görevler üstlenmekteler. Bu sebeple İskenderun Halkı’nın, İskenderun basınına sahip çıkma gibi bir zorunluluğu bulunuyor. Bu herkes için geçerlidir” diyerek, hedeflerinden ve gelecekle ilgili projelerinden bahsetti.

İGC Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Cıncık da, Yılmaz Şahutoğlu’na çıkmış olduğu bu zorlu yolda gönülden başarılar dilerken, İskenderun’a yapılacak tüm hizmetlerde basın mensupları olarak ellerini taşın altına koyacaklarını ifade etti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"