Bu kütüphane ‘Millet Kıraathanesi’ oluyor

Yayınlanma Zamanı : 07 Kasım 2018 Saat: 16:23

Bu kütüphane ‘Millet Kıraathanesi’ oluyor

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan “100 Günlük Eylem Planı”nda yer alan ve bazı halk kütüphanelerinin “millet kıraathaneleri” olarak da hizmet sunmasına yönelik çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca okuma kültürünün geliştirilip yaygınlaşması, vatandaşların kütüphanelerden daha fazla faydalanmalarının sağlanması ve kütüphanelerin toplumdaki cazibesinin artırılması amacıyla hayata geçirilen projeyle Türkiye genelinde 22 halk kütüphanesi “millet kıraathanesi” olarak, 7 gün 24 saat esasıyla hizmet vermeye başlarken, aralarında Hatay’ın da bulunduğu 8 kütüphanenin eklenmesiyle bu sayının yıl sonuna kadar 30’a çıkması planlanıyor.

Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü’nce yürütülen çalışmalar sonucunda, belediyeler, kaymakamlıklar ve valilikler iş birliğinde, 7 gün 24 saat esasına göre en geç yıl sonuna kadar “millet kıraathanesi” olarak hizmete alınacak 8 kütüphane arasında Hatay Cemil Meriç İl Halk Kütüphanesi de bulunuyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"