Kaymakamlık adına dolandırıcılar yine işbaşında!

Yayınlanma Zamanı : 22 Ekim 2018 Saat: 16:37

Kaymakamlık adına dolandırıcılar yine işbaşında!

İskenderun Kaymakamlığı, kaymakamlık ve Kaymakam Recep Soytürk’ün adını kullanılarak yapılan dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşları uyardı.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, bazı art niyetli şahıslar tarafından, ilçe ve çevresinde faaliyet gösteren çeşitli iş yerlerini ve hayırsever iş adamlarının, Kaymakam Recep Soytürk veya Kaymakamlık makamı adına aradığını söyleyerek, çeşitli gerekçelerle para yardımı talep edildiği yada engelli aracı almak üzere bağış talebinde bulunmak suretiyle dolandırıcılık yapmaya çalıştıkları belirtildi.

Dolandırıcıların, bugün sabah saatlerinde de girişimde bulunduklarının tespit edildiği belirtilen açıklamada, “İş adamlarımızın, esnafımızın ve vatandaşlarımızın, herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için kendilerini arayarak çeşitli gerekçelerle nakit veya ayni yardım talebinde bulunan kişi ya da kuruluşlara itibar edilmemesini, bu ve benzeri bir durum ile karşılaşılması halinde derhal polis (155) veya jandarma (156) birimine müracaat ederek bilgi vermeleri ya da kaymakamlık ile irtibat kurarak bilgi paylaşmaları suç işleyen kişilerin yakalanmasına yardımcı olacaktır. Bu vesileyle, kamu idarecileri tarafından hayırsever iş adamlarımızın, esnaf ve vatandaşlarımızın telefonla aramak suretiyle ihtiyaç sahipleri için para ve yardım talep etmeyeceği hususunu önemle hatırlatırız” denildi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"