İskenderun’daki üniversiteyi yabancı öğrenciler de ‘İSTE’di!

Yayınlanma Zamanı : 16 Ekim 2018 Saat: 12:54

İskenderun’daki üniversiteyi yabancı öğrenciler de ‘İSTE’di!

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı(ÜNİAR) tarafından yapılan ve açıklanan 2018 Yılı Yabancı Uyruklu Öğrenci Memnuniyeti Araştırması((YÖMA)’na göre – Kurumun Yönetim ve İşleyişinden Memnuniyet kategorisinde; İSTE Türkiye’deki tüm üniversiteler arasında 8’nci sırada yer aldı.

Bir taraftan uzman ve donanımlı mezunlar yetiştirmek için gerekli eğitim-öğretim ve araştırma altyapısını oluşturan, bir yandan da akademik ve idari personeliyle en iyi şekilde hizmet sunmayı hedefleyen İSTE, en genç üniversitelerden birisi olmasına rağmen, Türkiye’deki 200’e yakın üniversite arasında otuz dokuzuncu sıraya yerleşti.

YÖMA, öğrencilerin üniversite deneyimleri hakkında geniş bir bakış açısı sağlayarak elde edilen veriler ışığında yabancı uyruklu öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanmasında üniversitelerin ne kadar tatmin edici olduğu hakkında bir fikir sunuyor. Yabancı uyruklu öğrencilerin deneyimleri, öğrenci memnuniyetinin önemli bir göstergesi olarak kabul ediliyor. YÖMA’da, her üniversiteden seçilen yabancı uyruklu öğrencilere, bulundukları üniversiteler hakkında sorular soruluyor ve cevaplar değerlendirilmeye alınıyor. Yapılan değerlendirmeler sonucunda; İSTE’nin aldığı sonuç, öğrencilerin ihtiyaçlarını hızlı ve başarılı bir şekilde çözmeye çalıştığının önemli bir göstergesi olarak kabul ediliyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"