Fark yaratan projeyle Hatay’a özel ödül

Yayınlanma Zamanı : 16 Ekim 2018 Saat: 13:40

Fark yaratan projeyle Hatay’a özel ödül

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Sağlıklı Kentler Birliği tarafından düzenlenen 2018 Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması’nda “Hatay’ın Çiçekleri, Çiftçinin Emeği” projesiyle Jüri Özel Ödülüne layık görüldü.

Sağlıklı şehir projelerinin üretilmesini özendirmek amacıyla düzenlenen yarışmada Sosyal Sorumluluk Kategorisi Jüri Özel Ödülü ile ödüllerini taçlandıran Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, ekmeğini topraktan kazanan kadın üreticilerin ekonomisine bir nebze olsun katkı sağlamak amacıyla başlatılan ‘Hatay’ın Çiçekleri Çiftçinin Ekmeği’ projeyle Hataylı kadınların yetiştirdiği çiçeklerin il genelindeki peyzaj çalışmalarında kullanıldığını söyledi.

Çiçekle başlanan projeyi daha geniş bir ürün yelpazesine yayarak EXPO 2021’in tıbbi ve aromatik bitkilerini Hataylı kadınların üretmesini hedeflediklerini de sözlerine ekleyen Başkan Savaş, Hatay’ın üretken elleri için hazırlanan projeyi Jüri Özel Ödülü’ne layık gören Sağlıklı Kentler Birliği’ne teşekkür ederken, ödülü Hataylı kadınlar adına aldığını ifade etti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"