Meclisteki yetki krizi aşılamıyor

Yayınlanma Zamanı : 12 Ekim 2018 Saat: 12:02

Meclisteki yetki krizi aşılamıyor

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, Ekim Ayı Olağan Toplantısı’nda 5’i ek olmak üzere toplam 43 madde görüşülerek karara bağlandı. HBB Meclis Salonu’nda Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ömer Doları’nın başkanlığında gerçekleşen toplantıda 115 milyon liralık borçlanma yetkisi yeniden gündeme gelirken, gündem maddesi daha önce olduğu gibi tartışmalara neden oldu.

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nın 2018 mali yılı bütçesi dahilinde muhtelif yerlerde sözleşmesi imzalanan beton asfalt projelerinin yapım işi için 114.497.779,47 TL borçlanma talebini içeren gündem maddesi AK Parti meclis grubunun olumsuz görüşü ve yaşanılan tartışmalar sonucu bir sonraki ay yeniden görüşülmesine karar verildi.

Yine , Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nın 2018 mali yılı belediye bütçesi dahilinde Antakya Mobilyacılar Sitesi İktisas Sanayi Sitesi asfalt ve parke yolların yapımında kullanılmak üzere 20.000.000,00 TL borçlanma talebi ile ilgili komisyon raporu görüşülerek 10.000.000,00 TL borçlanma yetkisi verilmesine oy birliği ile karar verildi.

Bir sonraki olağan meclis toplantısının 7 Kasım Çarşamba günü saat 14.00’te yapılamasına karar verildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"