İstismarcı öğretmene 75 yıl hapis

Yayınlanma Zamanı : 12 Ekim 2018 Saat: 12:24

İstismarcı öğretmene 75 yıl hapis

Kırıkhan’da yaşları 10-11 arasında değişen 6 öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan ingilizce öğretmeni 75 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Bir ilköğretim okulunda öğretmenlik yapan İ.B. (34) hakkında açılan davanın karar duruşması Kırıkhan Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmada tutuklu sanık öğretmen İ.B. ve avukatları ile istismara maruz bırakılan çocukların aileleri katıldı. Sanık İ.B., suçsuz olduğunu savunarak beraatını ve tahliyesini isterken, duruşmaya katılan mağdur yakınları sanıktan şikayetçi olduklarını belirterek cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme, aranın ardından kararını açıkladı. Mahkeme oy çokluğu ile sanığın, 2018 yılı içerisinde 6 çocuğa cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle kamu görevlisi İ.B.’nin “çocuğa zincirleme cinsel istismar” suçundan 75 yıl hapis cezası ile cezalandırdı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"