Hatay’a getirilen TERÖRİSTLER hakkında karar çıktı

Yayınlanma Zamanı : 05 Ekim 2018 Saat: 13:58

Hatay’a getirilen TERÖRİSTLER hakkında karar çıktı

Zeytin Dalı Harekatı sırasında Suriye’nin Afrin bölgesinde yakalanarak yargılanmak üzere Hatay’a getirilen iki YPG/PKK’lı teröristten birine 12 yıl, diğerine de 10 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

Hatay 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar Ferit Reşo ve Hanan Abdo ile avukatları katıldı.

Tanıkların dinlenmesinin ardından, Cumhuriyet savcısı verdiği mütalaasında, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında bölgede görevli birlikler elde edilen istihbari bilgiler doğrultusunda sanıkların Cinderes Çolakhan Köyü bölgesinde PKK/PYD terör örgütü ile birlikte faaliyet yürüttükleri, sanık Hanan Abdo’nun YPG tarafından köye muhtar olarak atandığı, örgütten aldığı talimatları yerine getirdiği, kod adı kullandığı, Zeytin Dalı Harekatı sonucunda bölgenin kontrol altına alındıktan sonra da PKK’ya bilgi aktardığı ifade edildi.

Mütalaasının devamında Cumhuriyet savcısı, sanık Ferit Reşo’nun da örgüt tarafından muhtar yardımcısı olarak atandığı, tarım işlerinden sorumlu olduğu, örgüt tarafından verilen talimat doğrultusunda hint kenevirlerinin bakımını yaptığı, örgütten aldığı emirleri yerine getirdiği, böylece her iki sanığın YPG/PKK silahlı terör örgütü hiyerarşisi içerisinde yer alıp organik bağ kurdukları gerekçesiyle iki sanığın da tutukluluk hallerinin devamıyla cezalandırılmasını istedi.

Mahkeme heyeti ise sanıklardan Hanan Abdo’ya 12 yıl, Ferid Reşo’ya ise 10 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Heyet, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına hükmetti.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"