Bedelli Erler, Tümamiral’e selam durdu

Yayınlanma Zamanı : 05 Ekim 2018 Saat: 13:18

Bedelli Erler, Tümamiral’e selam durdu

Deniz Er Eğitim Alayı’nda bedelli askerlikte zorunlu olan 21 günlük eğitimi tamamlayan 2018 /1B Tertipli 3 bin 700 er için yemin töreni düzenlendi.

Bedelli askerlik uygulamasından yararlanan erlerin yemin törenine Güney Deniz Saha Komutanı Tümamiral Aydın Şirin’in yanısıra, İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe, Deniz Er Eğitim Alay Komutanı Dz. Piyade Albay İbrahim Özdoğan, askerler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması, tören geçişi ve sancağın yerini almasının ardından, bedelli askerler Türk Bayrağı ve silahların bulunduğu yemin masasının üzerine ellerini koyarak hep bir ağızdan yemin etti. Yemin eden bedelli erler askeri kıyafetleriyle aileleriyle kucaklaştıktan sonra, terhis belgelerini aldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"