Bitti, bitiyor derken, pazar günü açılıyor!

Yayınlanma Zamanı : 05 Ekim 2018 Saat: 16:07

Bitti, bitiyor derken, pazar günü açılıyor!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lüftü Savaş, İskenderun PAC Meydanı Battı Çıktı Projesi yollarının Pazar günü trafiğe açılacağını söyledi.  PAC Kavşağı, Dumlupınar Kavşağı ve Tayfur Sökmen Sanayi Kavşağı olmak üzere üç kavşağı birleştiren 1700 metrelik battı çıktı projesinin beklenenden uzun sürdüğünü ifade eden Başkan Savaş, son dokunuşları yapılan projenin yapım sürecinde İskenderun Halkı’nın gösterdiği sabır ve verdiği desteğe teşekkür etti.

Karayolları ve şehir trafiği adına Hatay’da büyük projeleri tamamlamak üzere çalışmaların sürdüğünü ifade eden Başkan Savaş, “Zemin etüdlerini yapmıştık, kazıklarımızı çaktıktan sonra yeniden etüd yapmak zorunda kaldık. Bölgede oluşabilecek risklerin önüne geçebilmek amacıyla iki tane şirkete ve üniversiteye bu projeyi revize ettik. Asfaltlama çalışmalarımızı da gerçekleştirdik. Muhtemelen Pazar günü Allah nasip ederse arabalar ilk geçişlerini yapacaklar. Peyzaj çalışmalarımız da devam edecek. Yıllardır yapılması gereken bir projeydi. Çalışmalarımız tamamlanınca İskenderun’un trafiği %30 oranında rahatlayacak. Uğur Mumcu Bulvarı’nda tarihi eserlerin bulunmasından dolayı biraz sıkıntı yaşadık ama şimdi orayı da bitirdik. Payas’ta yapmış olduğumuz ve şehit bir kardeşimizin ismini verdiğimiz bir battı çıktı vardı. Şimdi de Antakya’ya girişte 75. Yıl Bulvarı’na açılan bir yol var. Oraya bir battı çıktı ve kavşak düzenlemesi yaparsak, kara yolları ve şehir trafiği adına yapabileceğimiz büyük projeleri tamamlamış olacağız. Bu projeleri yapmak, ödemek ve sonuçlandırmak kolay değil ama Hataylı hemşerilerimize helal olsun. İskenderun PAC Meydanı’nda yapmış olduğumuz batı çıktının yollarını bu Pazar trafiğe açıyoruz, tüm hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"