Otobüslerde para dönemini bitiren protokol

Yayınlanma Zamanı : 02 Ekim 2018 Saat: 12:43

Otobüslerde para dönemini bitiren protokol

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lüftü Savaş, il genelini kapsayacak olan Merkezi Elektronik Ücret Toplama Sistemi’nin ödemeleri için Vakıf Bank ile protokol imzaladı.

HBB Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nın vatandaşların şehir içinde güvenli ulaşım sağlamaları adına toplu taşımadaki ödemelerin sistemli olması konusunda banka ile entegrasyonu sağlamasının ardından, Akıllı Kart ve Elektronik Bilet sistemi için protokole imza atan Başkan Savaş, gerekli alt yapı çalışmalarının hızlandırılması konusunda da talimat verdi.

İl genelinde elektronik ücret toplama sistemine geçilmesi ile birlikte ücret bütünlüğü sağlanmasını hedeflediklerini söyleyen Başkan Savaş, sistemin devreye girmesiyle engelli ve 65 yaş üstü vatandaşların ücretsiz seyahat haklarından sorunsuz bir şekilde faydalanabileceklerini duyurdu.

Elektronik ücret toplama sisteminin dönüşüm projeleri uygulamaya giren Antakya ve Defne merkez kooperatiflerindeki araçlar, üniversite Serinyol bölgesindeki araçların yanısıra Belen toplu taşıma araçlarında ve İskenderun şehir içi halk otobüslerinde de uygulamaya geçeceğini söyleyen Başkan Savaş, uygulamanın ilerleyen aşamalarda  il genelindeki tüm toplu taşıma araçlarında hayata geçirileceğini ifade etti.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"