Milli servetimiz küle döndü!

Yayınlanma Zamanı : 02 Ekim 2018 Saat: 12:19

Milli servetimiz küle döndü!

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Hatay’daki orman yangınlarını soru önergesiyle Meclis gündemine taşıdı.  Orman Genel Müdürlüğü’nün verilerine göre 208.067 hektarı ormanlarla kaplı olan ve yüzde 39’u ormanlardan oluşan Hatay’ın orman varlığı açısından zengin bir alana sahip olduğunu ifade eden Güzelmansur, bu zenginliğin ve milli servetin önüne geçilemeyen orman yangınlarıyla kül olduğunu ifade etti.

2018 yılı yaz ayları boyunca Hatay’da sıklıkla meydana gelen yangınların çıkış nedenleri, yangın sonucunda zarar gören ormanlık alanın toplam büyüklüğü, yangından zarar gören alanlarda yapılan ağaçlandırma faaliyetleri gibi konularda kamuoyunun aydınlatılması gerektiğine dikkat çeken Mehmet Güzelmansur, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin yanıtlaması istemiyle meclise sunduğu soru önergesinde, son 5 yılda Hatay’da meydana gelen orman yangınlarının çıkış nedenleri, sayı ve hektar olarak alan dağılımı ve detayları, orman yangınlarında zarar gören alanlara dikilen ağaç sayısı ve türü, kasıtlı olarak çıkarılan orman yangınlarında dahli bulunan kişi sayısı ve bu kişiler hakkında ne tür bir işlem yapıldığı, orman yangınlarında yaşanan can ve mal kayıpları ile ekonomik hasarın boyutu ile orman yangınlarını azaltma ve önleme konusunda Hatay’da yürütülen çalışmaları irdeledi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"