Yayman’dan Hatay’a yakışacak ödül önerisi

Yayınlanma Zamanı : 01 Ekim 2018 Saat: 14:07

Yayman’dan Hatay’a yakışacak ödül önerisi

AK Parti Hatay Milletvekili ve Tanıtım-Medya Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Hüseyin Yayman, Hatay’a Nobel Barış Ödülü verilmesi gerektiğini söyledi. Bu ödülü alması için, Hatay’ın 350 bin Suriyeliye ev sahipliği yapmasının tek başına yeterli bir sebep olduğuna dikkat çeken Milletvekili Yayman, ayrıca birlikte yaşama kültürünün en canlı yerlerinden biri olan Hatay’ın dünyaya model bir şehir olduğunu dile getirdi.

Hatay’ın, Suriye’deki iç savaştan en çok etkilenen şehirlerin başında geldiğini söyleyen Hüseyin Yayman, “Hatay, yaranın kanayan ucunda yer alıyor. Hatay’da çok sayıda Suriyeli misafir var. Bunların barınması, beslenmesi, gündelik hayata oryantasyonu ciddi problemler yaratıyor. Hatay şu anda 350 bin Suriyeliye ev sahipliği yapıyor ve çok şükür büyük sorunlar çıkmadı. Bu rakam dahi tek başına Hatay’a Nobel Barış Ödülü verilmesi için yeter sebeptir. İdlib meselesinde Başkan Erdoğan ile Putin arasındaki anlaşma Türkiye’nin başarısıdır. İnşallah bir sıcak müdahale olmaz, yeni bir göç baskısı oluşmaz. Biz Suriye meselesinden en çok etkilenen şehirlerin başında geliyoruz. Hatay bir medeniyetler şehridir. Farklı kültürlerin, inançların, kimliklerin bir arada kardeşçe yaşadığı örnek şehirdir. Bu anlamda Suriye’ye de dünyaya da model olacak bir pratiğimiz var. Şu anda Ermeni, Ortodoks, Musevi, Sünni, Alevi, Nusayri ibadetlerini yan yana yapıyor. Hiçbir sorun yaşanmıyor. Herkes herkese saygı duyuyor. Birlikte yaşama modelinin en canlı yerlerinden biri Hatay’dır. Hataylılar, artık Suriye meselesinin çözülmesini arzu ediyorlar” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"