Arsuz’da çekilen bu fotoğraflar boğulma vakası değil!!

Yayınlanma Zamanı : 01 Ekim 2018 Saat: 15:44

Arsuz’da çekilen bu fotoğraflar boğulma vakası değil!!

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı(DOĞAKA) Teknik Destek Programı kapsamında kabul edilen “Bronz ve Gümüş Cankurtaran ve İlk Yardım Eğitim” programı, Arsuz Uluçınar Su Sporları Merkezi’nde gerçekleşti.

Proje kapsamında, Arsuz Kaymakamlığı ve Arsuz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’nde Toplum Yararına Destek Programı kapsamında çalışan 12 kişiye Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Eğitmeni tarafından Ulusal ve Uluslararası standartlarda teori ve pratik olarak cankurtaran kursları verildi.

Eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerlere Bronz ve Gümüş broveli Cankurtaran belgeleri törenle takdim edildi.

Boğulma vakalarında hayat kurtaracak olan 12 yeni cankurtaranı kurslardaki başarılarından dolayı tebrik eden Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, “Proje kapsamında tesislerimizde vatandaşlara daha iyi hizmet verebilmek ve hayati tehlike durumlarını en aza indirebilmek amacıyla verilen eğitimler son yıllarda ülkemizde ve ilçemizde yaşanan boğulma vakalarının yoğunluğu ve can kayıpları nedeniyle oldukça önem arz etmektedir. Bununla birlikte Cankurtarma ve İlk yardım tekniğinin, çalışma ve uygulamalarının kullanacak yardımcı araç ve gereçler ile öğrenilmesi vatandaşların faaliyet yerlerinde güvenliğin sağlanmasına ve her türlü sağlık problemleri göz önüne alarak standartların belirlenmesi noktasında eğitimin önemini ortaya koymaktadır” Diyerek, kursların önemine dikkat çekti.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

error: \"İnternet sitemizde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı İmtiyaz Sahibi’ne aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.\"